טורקיה: "ישראלי ניסה למכור איברי פליטים סורים"

התקשורת הטורקית מדווחת שאזרח ישראלי נעצר לפנות בוקר בנמל התעופה באיסטנבול בחשד שהתכוון לסחור באיברים של פליטים סורים. מעצרו הוארך ב-40 ימים והוא צפוי להיות מוסגר לישראל. "הוא ניסה לנצל את קשייהם של המהגרים", נטען

מעצר החשוד הישראלי (התקשורת הטורקית)

התקשורת הטורקית מדווחת כי אזרח ישראלי נעצר לפנות בוקר בנמל התעופה הבינלאומי אטאטורק שבאיסטנבול בחשד לסחר באיברים. על פי הדיווח, האיש שמוכר בשם "בוריס ווקר", התכוון לשכנע פליטים סורים נזקקים למכור את איבריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעיתון "הדיילי הורייאט" הטורקי דווח כי ווקר, שהיה מבוקש על ידי האינטרפול, נעצר סמוך לשעה 02:40 לאחר שנחת מטיסה שהגיעה לאיסטנבול מבנגקוק שבתאילנד. בנוסף לחשד שהיה מעורב ברשת הסחר באיברים, הוא חשוד גם בהונאה.

הבוקר האריך בית המשפט בטורקיה את מעצרו של האזרח הישראלי ב-40 ימים, לאחריהם הוא צפוי להיות מוסגר לישראל, כך על פי הדיווח בתקשורת הטורקית. "ווקר הגיע לטורקיה על מנת לשכנע פליטים סורים עניים למכור את איבריהם לכל המרבה במחיר", נטען.

עוד נטען כי ווקר כבר יצר קשר עם מספר פליטים שהסכימו לעבור את ההליך האכזרי. הוא אף ערך את הסידורים הנדרשים על מנת שיעברו את הניתוחים במרפאות פרטיות ברחבי טורקיה.