דאע"ש הודיע רשמית: "תומכינו ביצעו את המתקפה בקליפורניה"

בהודעה רשמית במהדורת הרדיו של דאע"ש, הודיע ארגון המדינה האסלאמית כי המחבלים שביצעו את הטבח בקליפורניה השתייכו לשורותיו: "שניים מתומכינו ביצעו את המתקפה. אנו מקווים שאללה יקבלם אצלו כשהידים"

מבצעי הטבח. השתייכו לדאע"ש (רויטרס)

נטילת אחריות רשמית של ארגון המדינה האסלאמית לטבח בקליפורניה: ימים לאחר אירוע הירי הקטלני בסן ברנרדינו בו נהרגו 14 בני אדם ונפצעו יותר מ-20, דאע"ש נוטל אחריות וטוען כי מדובר בפיגוע שביצעו שניים מתומכיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

״שניים מתומכי המדינה האסלאמית ביצעו לפני כמה ימים את המתקפה בסן ברנרדינו בקליפורניה וגרמו למותם של 14 ולפציעתם של יותר מ-20, השבח לאל", נמסר בהודעה בתחנת הרדיו של הארגון, "אלביאן". "לאחר מכן רדפו אחריהם במשך שעות והרגו אותם. אנו מקווים שאללה יקבלם אצלו כשהידים״, חתמו פעילי הארגון את ההודעה בתחנת הרדיו.

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, התייחס היום למתקפה בסן ברנדרינו ואמר כי הממשל עובד סביב השעון על מנת להבין מה המניע מאחורי הטבח במוסד השיקומי שלשום. "אנו יודעים שדאע"ש וארגונים אחרים מעודדים אנשים לבצע מתקפות טרור ולרצוח אנשים. לא נאפשר להם", אמר אובמה.

"עלינו לעבוד יחד כדי למנוע מאנשים להפוך לקורבנות באירועים שכאלה. זה מטורף שאנשים יכולים להשיג נשק בכזו קלות ולהשתמש בו נגד חפים מפשע. לא נשלים עם המצב ונחיה תחת פחד מהטרור".

מסע הירי, השבוע (טוויטר)

אמש פרסמה סוכנות ידיעות המזוהה עם דאע"ש הודעה ובה לקיחת אחריות של הארגון לטבח בו נהרגו 14 בני אדם. בהודעה נכתב כי "תומכי דאע"ש הרגו ופצעו עשרות אמריקנים בהתקפה בקליפורניה". מהימנות ההודעה הזו מוטלת בספק, אבל היא מצטרפת לידיעה שפורסמה אף היא אמש, לפיה מבצעת הפיגוע נשבעה אמונים לארגון המדינה האסלאמית.

בתוך כך, ה-FBI הודיע על כך שהוא חוקר מעתה את אירוע הירי בקליפורניה כאירוע טרור - זאת בניגוד לדברים שאמר גורם בכיר בממשל האמריקני לפיהם בדאע"ש לא הכירו את הזוג שביצע את הטבח בסן ברנרדינו ולא ידעו על כוונתם לבצע אותו.

המחבלת נשבעה אמונים לדאע"ש

רשת CNN האמריקנית דיווחה כי אחת ממבצעות הטבח בסן ברנרדינו ביום רביעי האחרון נשבעה אמונים לדאע"ש. לטענת הגורמים, הצהירה טשפין מאליק בפוסט בפייסבוק על נאמנות לארגון הטרור ולמנהיגו, אבו באכר אל בגדאדי.

על פי שלושה גורמים רשמיים המצוטטים בדיווח, מאליק פירסמה בפייסבוק תחת שם בדוי את נאמנותה לארגון הטרור. עם זאת, הגורמים לא הסבירו כיצד הצליחו לקשר בין הפרסום ברשת החברתית לבין הרוצחת.

זירת הטבח בסן ברנרדינו (רויטרס)

משפחותיהם וחבריהם של מאליק ובעלה, סייד ריזוואן פארוק, היו המומים לגלות כי הם האחראיים לטבח האכזרי בסן ברנרדינו ביום חמישי האחרון. למשפחה לא היה מושג כי בבית המשפחה, בו התגוררו גם בתם בת החצי שנה ואמו של פארוק, ישנה מעבדה לייצור פצצות ביתיות, וכי עמדותיו הקצינו עד כדי כך.

"זה פשוט לא הגיוני ששניהם יתנהגו כמו בוני וקלייד או משהו כזה", אמר עורך הדין של המשפחה, "זה מגוחך, לא מסתדר". לדבריהם, גם ביקוריו של פארוק באתרי מטווחים ונסיעותיו לערב הסעודית - בפעם הראשונה כדי לעלות לרגל למכה, ובפעם השנייה כדי להינשא למאליק - לא היוו אזהרות מפני הבאות.