דיווח: דאע"ש אחראי לטבח בארה"ב

סוכנות ידיעות המזוהה עם ארגון המדינה האסלאמית מציגה הודעה ובה לקיחת אחריות של דאע"ש למסע הירי בקליפורניה. מהימנות ההודעה מוטלת בספק, אבל היא מחזקת ידיעות קודמות שרמזו על אחריותו של ארגון הטרור האכזרי למעשה

מסע הירי, השבוע (טוויטר)

נמשכת חקירת מסע הירי שאירע השבוע בקליפורניה: סוכנות ידיעות המזוהה עם דאע"ש מפרסמת הערב (שישי) הודעה ובה לקיחת אחריות של הארגון לטבח בו נהרגו 14 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה נכתב כי "תומכי דאע"ש הרגו ופצעו עשרות אמריקנים בהתקפה בקליפורניה". מהימנות ההודעה הזו מוטלת בספק, אבל היא מצטרפת לידיעה שפורסמה מוקדם יותר הערב, לפיה מבצעת הפיגוע נשבעה אמונים לארגון המדינה האסלאמית.

בתוך כך, ה-FBI הודיע הערב על כך שהוא חוקר מעתה את אירוע הירי בקליפורניה כאירוע טרור. זאת בניגוד לדברים שאמר הערב גורם בכיר בממשל האמריקני. לטענתו, בדאע"ש לא הכירו את הזוג שביצע את הטבח בסן ברנרדינו ולא ידעו על כוונתם לבצע אותו.

זירת הטבח, השבוע (רויטרס)

CNN: מאליק נשבעה אמונים לדאע"ש

כאמור, מוקדם יותר היום, דיווחה רשת CNN האמריקנית כי אחת ממבצעות הטבח בסן ברנרדינו ביום רביעי האחרון נשבעה אמונים לדאע"ש. לטענת הגורמים, הצהירה טשפין מאליק בפוסט בפייסבוק על נאמנות לארגון הטרור ולמנהיגו, אבו באקר אל בגדאדי.

על פי שלושה גורמים רשמיים המצוטטים בדיווח, מאליק פירסמה בפייסבוק תחת שם בדוי את נאמנותה לארגון הטרור. עם זאת, הגורמים לא הסבירו כיצד הצליחו לקשר בין הפרסום ברשת החברתית לבין הרוצחת.

משפחותיהם וחבריהם של מאליק ובעלה, סייד ריזוואן פארוק, היו המומים לגלות כי הם האחראיים לטבח האכזרי בסן ברנרדינו ביום חמישי האחרון, בו נרצחו 14 בני אדם ונפצעו 17 נוספים. למשפחה לא היה מושג כי בבית המשפחה, בו התגוררו גם בתם בת החצי שנה ואמו של פארוק, ישנה מעבדה לייצור פצצות ביתיות, וכי עמדותיו הקצינו עד כדי כך.

"זה פשוט לא הגיוני ששניהם יתנהגו כמו בוני וקלייד או משהו כזה", אמר עורך הדין של המשפחה, "זה מגוחך, לא מסתדר". לדבריהם, גם ביקוריו של פארוק באתרי מטווחים ונסיעותיו לערב הסעודית - בפעם הראשונה כדי לעלות לרגל למכה, ובפעם השנייה כדי להינשאר למאליק - לא היוו אזהרות מפני הבאות.