שווייץ מקדמת: מכסות לנשים בהנהלות ובדירקטוריונים

הקבינט השוויצרי הודיע כי הוא מאמץ מכסות לנשים בהנהלות חברות עסקיות - לפחות 30% בדירקטוריונים ולפחות 20% בתפקידי ההנהלכה הבכירים. בהמשך מתכננים בקבינט לעגן את המכסות בחקיקה, בתקווה שהדבר ישנה את המציאות המגדרית הנוכחית בה ב-60% מהחברות כלל אין נשים בדירקטוריון

חותרים לאיזון מגדרי (אילוסטרציה) (רויטרס)

הממשלה השוויצרית הודיעה היום (שישי) כי היא תומכת במכסות לנשים בהנהלות ובדירקטוריונים של חברות. בכך מצטרפת שווייץ לקמפיין אירופי החותר לאיזון מגדרי במשרות הבכירות במגזר העסקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי המכסות המוצעות, נשים יאיישו לפחות 30% מהמושבים בדירקטוריונים ולפחות 20% מתפקידי ההנהלה הבכירים. ההבדל במכסות נבע, לדברי הקבינט, מכך שבתפקידי הנהלה עשויים להיות צרכים ייחודיים יותר לאיוש מאשר בדירקטוריונים, דבר העלול להקשות על מינוי נשים בשלב זה. עוד הוסיפו בקבינט השוויצרי כי בקרוב תגובש הצעת חקיקה בהתאם למתווה שהוצע.

עם זאת, הוחלט שלא להטיל סנקציות על החברות שלא יעמדו במכסות, כפי שנעשה במדינות אחרות באירופה. במקום זאת, חברות שלא יעמדו במכסות יצטרכו להסביר מדוע זהו המצב, וכן להוכיח כי גיבשו תכנית פעולה במטרה להגיע ליעדים הללו.

לחקיקה עשויה להיות השפעה דרמטית בשוויץ, בה נשים ספורות מכהנות בתפקידי הנהלה בכירים: ב-60% מהחברות הרשומות במדינה אין כלל נשים בדירקטוריון, והן מהוות רק 16% מחברות הדירקטוריון ב-20 החברות הגדולות ביותר במדינה. מאמצים לשנות מצב זה על בסיס וולונטרי נכשלו.