הבונדסטאג אישר: גרמניה תצטרף לקואליציה נגד דאע"ש

ברוב מוחץ של 445 תומכים מול 146 מתנגדים אישר הבית התחתון של הפרלמנט הגרמני את הצטרפותה של המדינה למאמץ המלחמתי נגד דאע"ש בסוריה. גרמניה תספק מטוסי סיור, הגנה מהים ואנשי צוות - אך לא תתקוף אווירית בעצמה בסוריה

הבונדסטאג (רויטרס)

בית הנבחרים של גרמניה, הבונדסטאג, אישר היום (שישי) את הצטרפות גרמניה למאמצים נגד פעילות דאע"ש בסוריה. ההחלטה עברה ברוב מוחץ של 445 תומכים מול 146 מתנגדים בלבד בבית התחתון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוח המשימה הגרמני יכלול שישה מטוסי סיור, ספינה שתשמש הגנה לנושאת המטוסים הצרפתית, מטוסי תדלוק וכן עד 1,200 אנשי צוות. עם זאת, גרמניה לא תתקוף אווירית בסוריה - זאת בניגוד לבריטניה, צרפת, ארצות הברית ורוסיה.

מוקדם יותר היום דיווחה רשת CNN כי התקבל מידע ספציפי על כך שלוחמי דאע"ש בריטים שנמצאים בסוריה קיבלו הוראה לשוב לבריטניה. בלונדון אומרים שכ-700 בריטים מוסלמים נסעו לסוריה כדי להילחם לצד כוחות דאע"ש, ושעל פי ההערכה - כמחציתם כבר שבו לבריטניה. הרשויות בממלכה מתייחסות לאיום ברצינות רבה, גם אם בשלב זה לא ידוע ככל הנראה על איום קונקרטי.

לפני יומיים אישר הפרלמנט הבריטי את הצטרפות בריטניה לכוחות התוקפים אווירית בסוריה, ברוב של 397 תומכים מול 223 מתנגדים. הדבר היווה ניצחון לראש הממשלה דייוויד קמרון, שהוביל את המהלך. זמן קצר לאחר האישור, כבר יצאו מטוסים בריטיים למתקפה ראשונה במדינה.

קמרון טען כי דאע"ש מהווה מזה זמן רב סכנה עבור בריטניה. כהוכחה לכך הוא הזכיר כי אזרחים בריטים נרצחו ונפלו בשבי הארגון מספר פעמים במקומות שונים במזרח התיכון. "השאלה אינה האם אנו רוצים להילחם בטרור, אלא כיצד נעשה זאת על הצד הטוב ביותר", אמר בעבר.