גם במזרח הרחוק: 10 אנשי דאע"ש נעצרו בתאילנד

עשרה סורים שנכנסו לתאילנד בחודש אוקטובר האחרון נעצרו במדינה בחשד שהם קשורים לארגון דאע"ש ותכננו לפגוע במטרות רוסיות. ארגוני הביון של מוסקבה העבירו את המידע למשטרת תאילנד שעצרה את העשרה בארבעה ערים שונות

משטרת תאילנד עצרה 10 סורים הקשורים לדאע" (רויטרס)

לא רק במערב: 10 אנשי דאע"ש נעצרו במזרח הרחוק. משטרת תאילנד דיווחה הבוקר (שישי) כי הא עצרה בשטחה עשרה אזרחים סורים הקשורים לארגון המדינה האסלאמית, שככל הנראה בכוונתם לפגוע במטרות רוסיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עשרת האזרחים הסורים נכנסו לתאילנד בחודש אוקטובר האחרון כשהם מתכננים לפגוע במטרות רוסיות במדינה, כך עולה מדוח של המשטרה התאילנדית שהודלף לתקשורת. בדוח צויין כי גורמי הבין הרוסיים "עלו" על החשודים הקשורים לארגון הטרור דאע"ש והזהירו את רשויות החוק בתאילנד שהחליטו לפעול מיידית.

על פי גורמי הביטחון התאילנדים, ארבעה מהחשודים נעצרו בעיר החוף פטאיה, והשישה הנוספים נעצרו באי פוקט, בבירה בנגקוק ובעוד מקום שסירבו למסור את שמו. גורמי הביטחון התאילנדים הוסיפו כי על פי המידע שבידיהם, אין אזרחים תאילנדים שהצטרפו לדאע"ש.

רוסיה על הכוונת של דאע"ש

במסמך שדלף, הביעו אנשי הביטחון בתאילנד את רצונם להגביר את האבטחה סביב מוסדות רוסיים. הסיבה לכך היא בקשתם של ארגוני הביון של מוסקבה שמסרו למשטרה התאילנדית רשימת מטרות אפשריות שייתכן והיו תחת עינם של אנשי דאע"ש שיבקשו לנקום בהם בעקבות התקיפות בסוריה.

ארגון הטרור דאע"ש שם את רוסיה על הכוונת מאז החלו חייליו של פוטין לתקוף מטרות של הארגון בחודש ספטמבר האחרון. המעורבות הרוסית התעצמה מאז הפלת המטוס מעל שמי סיני על ידי זרוע דאע"ש בחצי האי.