אובמה: "ייתכן שהירי קשור לטרור"

נשיא ארצות הברית ברק אובמה נשא דברים והתייחס לטבח בסן-ברנרדרינו, קליפורניה, שבו נרצחו 14 בני אדם. "אנחנו עדיין לא יודעים את כל העובדות והן נבדקות". CNN: "אחד היורים עמד בקשר עם גורמי טרור"

"ייתכן שהירי קשור לטרור" (רויטרס)

"ייתכן שהטבח בסן ברנרדינו, קליפורניה, קשור לטרור" - כך אמר היום (חמישי) נשיא ארצות הברית ברק אובמה.לדבריו, "כל הכיוונים נבדקים וטרם התקבלו ראיות חד-משמעיות". ברשת CNN ציטטו גורם בכיר המעורה בפרטי החקירה שאמר כי אחד היורים, שרצח 14 בני אדם במכון שיקומי, "היה בקשר עם גורמי טרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הלילה חוסלו שני חשודים בביצוע הירי אמש בחילופי אש עם כוחות משטרה, כך אישר השריף המקומי. לדבריו, החשודים בעל ואישה - סאייד פארוק, יליד ארה"ב בן 28 וטשפין מאליק. לבני הזוג תינוקת בת חצי שנה. אדם נוסף נעצר לאחר שנראה נמלט מזירת אירוע הירי, אולם טרם התברר אם יש לו קשר למעשים. 

סאייד פארוק, החשוד המרכזי (רויטרס)

14 בני אדם נורו למוות ועוד 21 נפצעו בטבח, לאחר שעל פי החשד שלושה יורים נכנסו לאולם שנשכר על ידי מחלקת התברואה של המחוז על מנת לערוך בו מסיבה. מצבם של 10 מהפצועים מוגדר אנוש ושלושה נוספים מאושפזים במצב קשה.

היורה - "מוסלמי אדוק"

מחקירה ראשונית עולה כי הירי בוצע על ידי אחד מעובדי המחלקה ששהו באולם שבו בוצע הירי. היורה, סאייד פארוק, עזב ככל הנראה את הכינוס שנערך באולם בעקבות ויכוח כלשהו וחזר עם עוד אדם אחד או שניים כשהם חמושים ברובים ובאקדחים. אביו של פארוק תיאר בכלי התקשורת האמריקנים את בנו כ"מוסלמי אדוק".

מחסומים בסן ברנרדינו (רויטרס)

מפרטים שסיפרו בני משפחתו של פארוק, עולה כי לאחרונה הוא נסע לסעודיה, וכשחזר הוא נישא למאליק, אותה הכיר ברשת. "לא האמנו כששמענו שהוא החשוד בירי", סיפר גיסו, "אני בהלם שדבר כזה בכלל קרה. דיברתי איתו בשבוע שעבר והכל היה נראה שגרתי. אני כואב כל כך על התוצאות הקשות של הירי הזה".

לדברי השריף, ג'ארד בורגוואן, "היורים פעלו כמו כוח משימה. הייתה להם כוונה, והם פעלו במטרה מסוימת". עם זאת, הוא הוסיף במסיבת עיתונאים כי "לא ברור אם זה אירוע טרור".

סן ברנרדינו נמצאת במרחק כ-100 קילומטרים מלוס אנג'לס ומתגוררים בה 200 אלף תושבים. הטבח בוצע ב-Inland Regional Center - מרכז המספק שירותים לבעלי מוגבלויות. סמוך למתחם יש מגרש גולף ומספר בתי ספר.