הפרלמנט הבריטי אישר: הממלכה תתקוף אווירית בסוריה

ברוב של 397 תומכים מול 223 מתנגדים אישר הפרלמנט הבריטי את הצטרפותה של הממלכה מאוחדת לכוחות התוקפים אווירית מטרות דאע"ש בסוריה - זאת לאחר שהצעתו של יושב ראש הלייבור קורביין, שניסה למנוע את המהלך, נפלה. מספר שעות לאחר מכן תקפו מטוסים בריטים מטרות של הארגון בלב סוריה

בית הנבחרים הבריטי (רויטרס)

ניצחון לדייוויד קמרון: הפרלמנט הבריטי הצביע לפנות בוקר (חמישי) בעד התחלת תקיפות אוויריות נגד דאע"ש בשטח סוריה. חברי הפרלמנט הצביעו נגד הצעת יושב ראש הלייבור, ג'רמי קורביין, שניסה למנוע את המהלך, כש-223 הצטרפו אליו אל מול 397 שהצביעו נגד הצעתו וסללו את הדרך לתקיפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שעות ספורות לאחר ההצבעה בפרלמנט דווח כי מטוסים בריטיים תקפו מספר מטרות של ארגון הטרור בלב סוריה. יש לציין כי בריטניה הצטרפה למערכה נגד דאע"ש בעירק לפני יותר משנה. ההצבעה הנוכחית הרחיבה את פעילות הממלכה המאוחדת במלחמה נגד המדינה האסלאמית, כאשר דייוויד קמרון ביקש מהמחוקקים לאפשר זאת בכדי "לפגוע באותם מחבלים בסוריה המתכננים מתקפות נגד המערב".

קמרון טען כי דאע"ש מהווה מזה זמן רב סכנה עבור בריטניה. כהוכחה לכך הוא הזכיר כי אזרחים בריטים נרצחו ונפלו בשבי הארגון מספר פעמים במקומות שונים במזרח התיכון. "השאלה אינה האם אנו רוצים להילחם בטרור, אלא כיצד נעשה זאת על הצד הטוב ביותר", אמר בעבר.

קורביין, מצידו, מתנגד באופן עקבי להתערבות צבאית של בריטניה במלחמת האזרחים בסוריה ואף הביע בעבר תמיכה בפתיחת דיאלוג עם דאע"ש במקום פעילות צבאית. בהצבעה הזו הוא ספג מכה פוליטית קשה מבית כש-67 חברי פרלמנט מהלייבור הצביעו בהתאם לעמדת השמרנים, שתומכים בהצטרפות לתקיפות של כוחות הקואליציה הבינלאומית.