"אבא, יורים כאן, תתפלל למעני"

טבח במוסד לבעלי מוגבלויות בסן-ברנרדינו, קליפורניה: כ-20 בני אדם נורו ע"י 3 חמושים – שנמלטו ברכב שחור. דיווח: 12 נרצחו. מצוד אחר היורים. אחת הקורבנות כתבה לאביה בזמן אמת: "אמרתי לה למצוא מחסה"

על פי דיווחים בקליפורניה, לפחות 14 בני אדם נורו למוות ונפצעו לפחות 14 באירוע הירי בסן ברנרדינו, לאחר ששלושה חמושים פתחו באש במרכז שיקומי לבעלי מוגבלויות. המשטרה בעיר קיבלה דיווח על לפחות 20 נפגעים מהירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה מדובר בשלושה יורים שנכנסו למתחם רפואי באמצע היום, ירו לכל עבר - והצליחו להימלט. נשיא ארה"ב ברק אובמה התייחס לאירועים ואמר כי יש להתאחד על מנת למנוע מקרי ירי קטלניים. "אנחנו לא יודעים מספיק על האירוע, אבל ידוע לנו שיש נפגעים ולבנו יוצא אל משפחותיהם‎", אמר אובמה. "אנחנו יודעים שיש בעיה של ירי במדינה הזו, שאין לה מקביל באף מדינה אחרת", ציין הנשיא. "על שתי המפלגות לתאחד כדי למנוע את המצב הזה"

בתוך כך ממשיכה המשטרה בסריקות אחר החשודים בירי. אדם ששמע את הדיווחים על התקרית מיהר למקום משום שידע כי בתו עובדת במתחם בו נערך מסע ההרג. "הבת שלי עובדת בסוכנות שמסייעת לאנשים", סיפר האב. "היא בבניין ובוכה, היא כתבה לי אבא יורים כאן, מתי יגיעו השוטרים? תתפלל למעני".

כוחות הביטחון בקליפורניה (טוויטר)

"רעול פנים שלבש אפוד מגן ירה לכל כיוון"

אחד מעדי הראייה סיפר לרשת CNN על חמוש שנכנס לבניין והתחיל לירות לכל עבר: "ראינו גופות על הרצפה ואנשים מוצאים על אלונקות". על פי עדי ראייה נוספים, מספר יורים נכנסו למתחם עם שכפ"צים ומסכות סקי.

אדם נוסף שנכח בזירה סיפר לפוקס ניוז: "היינו בבניין כשאדם עם מסיכה שחורה ואפוד מגן חדר והתחיל לירות". קריסטין, מורה בבית ספר סמוך סיפרה כי היא והתלמידים עדיין אנחנו נעולים בבניין. "העדיפות הראשונה שלנו היא הגנה על הילדים כאן", אמרה קריסטין. "זה הכי חשוב. בבניין יש מרכז שמספק שירותים לאנשים עם צרכים מיוחדים".

פינוי הפצועים בזירה

 החשש: יעד המתקפה היה מטה חברת "טבע"

"אשתי הייתה בבניין, היא בדיוק יצאה החוצה", אמר מארק, תושב המקום, לרשת NBC. "היא נסגרה במשרד שלה כשהירי התחיל. אחר כך היא יצאה החוצה וראתה אנשים שוכבים על הרצפה, לא זזים. אולי הם מתו. עכשיו היא בסדר".

מדובר בעיר שלווה ובה כ-200 אלף תושבים, הממוקמת כ-100 קילומטרים מלוס אנג'לס. בעיר נמצא גם מטה של חברת "טבע", אך על פי הדיווחים הירי היה מרוחק ממתחם החברה. הטבח בוצע ב-Inland Regional Center - מרכז המספק שירותים לבעלי מוגבלויות, ובסמוך למתחם יש מגרש גולף ומספר בתי ספר.

חוזה סראנו, ששהה מחוץ למתחם סיפר: "יש כאן מאה ניידות משטרה יש כאן צוותים מיוחדים. מפנים אנשים לבית החולים. יש כאן קורבנות". לווינה ג'ונסון מהנהלת המרכז בו אירע הירי אמרה: "זה אירוע טראומטי עבורנו. ניהלנו פגישה לקראת החגים כשהיורה או היורים התחילו לירות. עד כמה שאני יודעת, הצוות שלי בסדר. מפנים את כולם. הירי היה במרכז הכינוסים, לדעתי היה שם אירוע או כנס של אנשי שירותי בריאות".