מסר חדש מדאע"ש: "פוטין הכלב, נגיע גם אליך"

לוחם דאע"ש דובר רוסית הוציא להורג צעיר צ'צ'ני, שלדבריו ריגל אחר הארגון עבור מוסקווה. לפני עריפת ראשו, הפנה מסר מאיים לפוטין - ואמר כי הארגון יגיב על התקיפות האוויריות

המרגל והמוציא להורג

התגובה לתקיפות של רוסיה נגד דאע"ש: ארגון הטרור פרסם הערב (רביעי) סרטון הוצאה להורג של "מרגל רוסי", כמסר לקרמלין. לוחם הארגון שערף את ראשו של האיש הפנה איום מפורש ברוסית לפוטין: "נתקוף גם אתכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטון צולם במחוז א-רקה בו שולט הארגון. המרגל שחוסל, בחור צ'צ'ני בן 23, נראה בסרטון כאשר הוא מודה שהגיע לסוריה ולעירק בשליחות המודיעין הרוסי והעביר למפעיליו מידע על תנועותיהם של 605 פעילים בארגון שהגיעו מרוסיה.

ה"מרגל" ציין שהרוסים מתקשים לעקוב אחריהם באמצעים המודיעיניים שיש ברשותם כיוון שהפעילים מחליפים את שמותיהם אחרי הצטרפותם לארגון. לפני ההוצאה להורג, מקריא עורף הראשים - גם הוא דובר רוסית - הודעת איום, שבה נאמר בין היתר: "לפוטין הכלב, התקפנו את אסד לפני שהגעתם, וגם את האמריקנים ובעלי בריתם - נתקוף גם אתכם".

שר ההגנה הרוסי אנטולי אנטונוב האשים היום כי נשיא טורקיה ארדואן ובני משפחתו מעורבים בסחר נפט לא חוקי עם דאע"ש. היחסים בין אנקרה למוסקבה מצויים בשפל מאז שטורקיה הפילה מטוס רוסי בגבול עם סוריה לפני כשבוע וחצי.

העימות הפומבי נמשך (רויטרס)

קרב הגרסאות בין רוסיה לטורקיה נמשך

אנטונוב ציין כי אנשי המדינה האסלאמית מבריחים לטורקיה נפט דרך עירק וסוריה וכי ארצו מכירה לפחות שלושה מסלולים שדרכם מגיע הנפט. "היום אנו מציגים חלק מהראיות שחשפנו, שמאשרות שהאליטות הטורקיות אחראיות לגניבת נפט משכנותיהן", אמר והדגיש כי בידי מוסקבה ראיות מוצקות לקשרים בין טורקיה לארגון הטרור.

במהלך הודעה לכלי התקשורת הציג משרד ההגנה הרוסי סרטון ובו נראית תקיפה מהאוויר של מסוף נפט של דאע"ש בסוריה. "טורקיה היא הלקוחה העיקרית של הנפט המוברח מעירק ומסוריה", אמר. "כמויות נפט גדולות, בהיקף של אלפי משאיות, נכנסות לתוך טורקיה מדי יום". לדבריו, את מרבית הנפט מוכרת טורקיה למדינות אחרות והיתר נותר במדינה.

"על פי הנתונים שבידינו, ההנהגה בכירה ביותר בטורקיה - הנשיא ארדואן ובני משפחתו - מעורבת בעסקים הפליליים האלה", הוסיף השר. לדבריו, מאז שרוסיה הצטרפה למאמץ המלחמתי בסוריה בסוף חודש ספטמבר, כמות ההברחות של דאע"ש פחתה משמעותית.

"הארגון הזה הכניס 3 מיליון דולר ליום ועכשיו, אחרי חודשיים של תקיפות אוויריות של רוסיה, ההכנסה שלהם ירדה ל-1.5 מיליון דולר ליום", אמר סגן אלוף סרגיי רודסיקוי. הוא אף הציג תיעוד של פגיעות בחוליות טרור של דאע"ש בסוריה.