מאות הרוגים בהתאבדויות טייסים

זה התרחיש הקשה ביותר שעובר בראש של כל נוסע: טייס שמחליט להתאבד מרסק את המטוס יחד עם כל מי שבתוכו, כשאין למי שנמצא מחוץ לתא הטייס שום סיכוי להשפיע על גורלו המחריד. למרבה הזעזוע, מדובר בתופעה שאינה חדשה: לאורך השנים מאות בני אדם נהרגו כשהאיש בו הפקידו את חייהם בידיו החליט לשים קץ לחייו שלו -ושל נוסעיו

זירת ההתרסקות בצרפת, השבוע (רויטרס)

על רקע ההלם מהממצאים המזעזעים לפיהם טייס המשנה של ג'רמן ווינגס גרם לאסון בצרפת וככל הנראה התאבד עם מטוסו, למרבה הצער לא מדובר בפעם ראשונה שתרחיש אימים כזה מתקיים. הממצאים מעלים מספר מקרים מהעבר הקרוב בהם טייס מסחרי החליט לשים קץ לחייו - והרג את מאות הנוסעים ואנשי הצוות שבטחו בצוות הטייסים שינחית אותם בשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה הקשה ביותר התרחש באוקטובר 1999, אז מטוס בואינג 767 של חברת התעופה המצרית "איג'יפט אייר" שהיה בדרכו מניו יורק לקהיר התרסק במימי האוקיינוס האטלנטי - כל 217 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו. חקירה של הרשות האמריקנית לבטיחות בתעבורה יחד עם ה-FBI העלתה כי הקצין הראשון, ג'מיל אל בטוטי, ריסק את המטוס בכוונה תוך מאבק עם הקברניט שניסה להציל אותו. במהלך המאבק ביניהם המטוס עבר את המהירות בה הוא מסוגל לתפקד, התפרק באוויר והתרסק לאוקיינוס.

הסיבה הייתה, על פי הרשות האמריקנית לבטיחות בתעבורה, תקרית במלון בו שהה בניו יורק שגרמה לחברת התעופה להודיע לו כי הוא לא יטוס לארה"ב יותר. ההתרסקות הובילה למשבר ביחסים שבין מצרים לארה"ב, כשעד היום הרשויות המצריות לא קיבלו את הכרעת האמריקנים והם טוענים כי כשל טכני הוביל לאסון בטיסה הטרנס-אטלנטית.

חקירת התרסקות טיסה 990, בשנת 1999 (רויטרס)

התרסקות במוזמביק: "הטייס כיבה את המנועים וכיוון את המטוס לאדמה"

לפני שנה וחצי, בנובמבר 2013, התרסק מטוס מדגם אמבראר 190 באזור הגבול שבין בוצוואנה לנמיביה, בדרום מערב אפריקה. כל 34 הנוסעים במטוס נהרגו. מניתוח הקופסאות השחורות של המטוס עולה כי הקברניט כיוון את מערכת הטייס האוטומטי של המטוס מתוך כוונה ברורה לרסק אותו. הטיסה התקיימה במזג אוויר נוח, במטוס חדש שלא היו לו תקלות לפני האסון.

אז מה גרם לתאונה? ראש מנהל התעופה של מוזמביק אמר עם סיום חקירת ההתרסקות כי הקברניט הרמיניטו לוס סנטוס פרננדס נעל את עצמו בתא הטייס, התעלם מהאזעקות שנשמעו בו ולא אפשר לטייס המשנה להיכנס בדקות שלפני התרסקות המטוס.

"במהלך הדקות הללו ניתן לשמוע את האזעקות של המכשירים שהתריעו מקרבה לקרקע במקביל לדפיקות על הדלת ודרישה להיכנס לתא הטייס. המטוס נפל בידיעת הטייס והסיבות שהובילו להתנהגות שלו לא ידיעות. נשמעו קולות ופעולות שתואמות לאדם שמכיר את המטוס ואת מערכותיו", נכתב בדוח הרשמי.

בדצמבר 1997, 104 בני אדם נהרגו כשהקברניט צ'ו ויי מינג ריסק מטוס בואינג 737 של חברת התעופה הסינגפורית "סילק אייר" בטיסה מג'קרטה שבאינדונזיה לסינגפור. הקברניט ביקש מטייס המשנה לצאת באמתלה כלשהי, ניתק את תיעוד הנעשה בתא הטייס ובמערכות המטוס (המוקלטות בקופסאות השחורות) וריסק את המטוס היישר אל תוך נהר המוסי באינדונזיה; לא היו ניצולים.