תיעוד: רגע פיצוץ המטען בתחנת הרכבת התחתית באיסטנבול

כלי התקשורת בטורקיה מדווחים על הרוג וחמישה פצועים כתוצאה מפיצוץ עז שהרעיד את תחנת הרכבת התחתית בפרוור סמוך לצידה האירופאי של איסטנבול. ראש המחוז: הפיצוץ נגרם כתוצאה ממטען צינור. הרקע לאירוע טרם התברר

כלי התקשורת בטורקיה מדווחים כי פיצוץ עז נשמע היום (שלישי) סמוך לאחת מתחנות הרכבת התחתית בצדה האירופאי של איסטנבול. על פי הדיווחים קיים חשש שהפיצוץ התרחש כתוצאה ממטען צינור שהונח על גשר סמוך למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטלוויזיה הטורקית הודיעה כי אדם אחד נהרג בפיצוץ שהתרחש בתחנת הרכבת בבירמפשה, אחד מהפרוורים הסמוכים לאיסטנבול בצד השוכן ביבשת אירופה. 

בתחילה שיערו הטורקים כי הפיצוץ נגרם בשל תקלה במערכת החשמל במקום. אולם בשעות הערב הצהיר ראש המחוז בריאיון לטלוויזיה הטורקית כי מתחזקת ההערכה שמדובר במטען צינור שהונחה באזור.

@002

על פי הדיווחים בכלי התקשורת הטורקיים, אדם אחד נהרג בפיצוץ ועוד חמישה נפצעו. המשטרה המקומית ממשיכה בחקירת האירוע בכדי לבחון את הנסיבות למקרה.

כוחות הביטחון בטורקיה נמצאים בכוננות גבוהה מאז חודש אוקטובר האחרון, אז התפוצצו שני מחבלים מתאבדים באנקרה וגרמו למותם של יותר מ-80 הרוגים. טורקיה אף סובלת ממספר איומים ביטחוניים בהם כוחות דאע"ש וכן מהמחתרת הכורדית שחבריה היו מעורבים במספר אירועי טרור במדינה.