בולגריה: הוסר החשש למטען בנמל התעופה

כוננות גבוהה בבולגריה: רכב מסחרי (ואן) ליד נמל התעופה בבירה עורר חשד, לאחר שהרכב חנה במקום במשך כ-13 שעות. כוחות שמטרה שהוזעקו למקום בדקו את הרכב אך לא מצאו בו דבר חשוד. חלק מהנוסעים פונו והמשטרה החלה לבדוק תיקים ומזוודות

פירוק המטען המסוכן

הוסר החשש לפיגוע בבולגריה: מקור בכיר בבולגריה הודיע היום (שלישי) כי הרשויות במדינה הוזעקו לבדוק חשד למטען נפץ ברכב מסחרי מחוץ לנמל התעופה בסופיה. משרד הפנים הבולגרי הודיע כי כוחות הביטחון איתרו את הרכב החשוד ולאחר בדיקות נמסר מהמשטרה כי בינתיים לא נמצא חומר נפץ במקום, בניגוד להצהרות קודמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי הדיווחים, המסחרית חנתה סמוך לנמל התעופה במשך 13 השעות האחרונות - וזה מה שעורר את תשומת ליבם של אנשי האבטחה במקום. כוחות הביטחון שהוזעקו החלו בבדיקת הרכב אך לא מצאו ממצאים חשודים.

רשת הטלוויזיה הבולגרית הציגה תמונות של אנשי יחידת סילוק הפצצות כשהם מפרקים מטען חשוד כשמסביב מכוניות משטרה ומכוניות הצלה רבות. בשל החשש פונה טרמינל 1 וכל הועברו לטרמינל 2 בנמל התעופה.

ארכיון (רויטרס)

בעקבות החשש לפיגועים נוספים באירופה, הכוננות הביטחונית בבירה הבולגרית הוגדרה כגבוהה. המשטרה הבולגרית החלה בבדיקה של מזוודות ותיקים חשודים - כך נמסר מטעם משרד הפנים המקומי.