4 מיליון הודעות טקסט: "מוות ליהודים"

מאגרי מידע של כמיליון משתמשים, כולם מתאגידים בינלאומיים מובילים הפועלים במזרח התיכון, נפרצו על-ידי האקרים אלמונים, שניסו לשלוח הודעות בעלות אופי אנטישמי. מרביתן נחסמו, וחברת הסלולר שנפלה קורבן לפריצה הבהירה: "נשמרה הפרטיות של הלקוחות שלנו"

אילוסטרציה (חדשות 2)

קבוצת האקרים אנטי-מערביים פרצה מאגרי מידע של כמיליון משתמשים, כולם מתאגידים בינלאומיים מובילים הפועלים במזרח התיכון, ושלחה אליהם 4 מיליון הודעות טקסט. בהודעות, שנשלחו במהלך חודש אפריל האחרון, נכתב: "המוטו שלנו הוא 'מוות לאמריקה, מוות ליהודים'". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בפרצת אבטחה משנת 2013, ומאז נודע על שתי פרצות נוספות: חברת הסלולר שמאגרי המידע שלה נפרצו הינה SMGlobal האוסטרלית. איתור הממצאים התאפשר בזכות חקירה משולבת של שירותי הביון של אוסטרליה, ארצות הברית, בריטניה ואיחוד האמירויות.

מהחקירה עולה כי למרות פרצת האבטחה, מרבית ההודעות נחסמו ולא הגיעו למנויים שאליהם נשלחו. בשלב הזה של החקירה טרם פוענחה זהות המפיצים של אותן הודעות.

בחברה הבהירו כי בכל התקופה בה היו פרצות אבטחה במאגרי המידע שלה, נשמרה הפרטיות של כל המנויים שלה ולא נסקרו הודעות נוספות, גם במהלך המאמצים לניטור ההודעות האנטישמיות. יצוין כי החברה לא מספקת שירותים ללקוחות בישראל.