בעקבות ההסכם: טורקיה עצרה מהגרים בדרכם לאירופה

הממשל הטורקי מנע את יציאתם של יותר מאלף מהגרים מסוריה, עירק ואירן שתכננו להפליג לאירופה. המהגרים הועברו למרכז זמני לקראת השבתם לארצם. המהלך התבצע לאחר שהאיחוד האירופי חתם על הסכם עם אנקרה לעצירת זרם המהגרים בתמורה לסיוע כספי

יותר מאלף מהגרים נעצרו (ארכיון) (רויטרס)

הטורקים מקיימים את חלקם בעסקה: שעות לאחר שהתקבל ההסכם שהציע האיחוד האירופי,הממשל הטורקי ריכז היום (שני) כ-1,300 מהגרים שתכננו להפליג לעבר ארצות אירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שוטרים טורקים עצרו את המהגרים מסוריה, עירק ואירן וכן שלושה בני אדם שעסקו בעברתם בצפון מערב המדינה, סמוך לחופי הים האגאי. לטענת פקידים במדינה מדובר במבצע רחב היקף, שבמסגרתו הובאו הפליטים למרכזים זמניים לקראת החזרתם לארצותיהם.

אתמול דווח כי מנהיגי טורקיה והאיחוד האירופי הגיעו להסכם לפיו אנקרה תעצור את שטף המהגרים ליבשת בתמורה ל-3 מיליארד אירו וחידוש המגעים על הצטרפותה לאיחוד. במסגרת ההסכם, אזרחי טורקיה יוכלו להיכנס לכל מדינה החברה באיחוד ללא ויזה. ראש הממשלה הטורקי אחמט דאובוטולו ציין כי מדובר בהישג דרמטי: "זהו יום היסטורי ליחסים שבין טורקיה לאיחוד האירופי".

המהגרים יוחזרו לארצותיהם (ארכיון) (רויטרס)

כדי לעמוד בתנאים, טורקיה תיאלץ להתמודד עם זרם המהגרים ההמוני ששוטף את אירופה. על פי הנתונים, לפחות 720 אלף בני אדם הצליחו להיכנס ליבשת בשנה האחרונה. מרבית המהגרים שהו לפני כן במחנות בטורקיה לאחר שנמלטו מהקרבות בסוריה, עירק ואפגניסטן.