אחרי הפיגועים: ארצות הברית תחמיר את נהלי הכניסה

הממשל האמריקני צפוי להחמיר את נהלי הכניסה לשטח ארצות הברית לאזרחים מ-38 מדינות שעד כה לא נזקקו לאשרות כניסה. בממשל מתכננים לגבות מידע ביומטרי מהנוסעים ואף להטיל קנסות על חברות תעופה שלא יבחנו את זהות נוסעיהם, זאת לאחר שורת הפיגועים בפריז לפני כשבועיים

אשרת כניסה לארצות הברית (ארכיון) (שגרירות ארצות הברית בישראל)

כשבועיים לאחר סדרת הפיגועים שהרעידה את פריז, ארצות הברית מודיעה על שינויים בהסדרי הכניסה לשטחה. האמריקנים החליטו כי אזרחיהם של 38 מדינות יאלצו לעבור בדיקות בטחוניות טרם כניסתם לארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בארצות הברית טוענים כי מדובר בצעד מתבקש בעקבות האירועים האחרונים באירופה. הנהלים החדשים יחולו על אזרחי מדינות שאינם נדרשים להציג אשרה כניסה בהגעתם לארצות הברית, בהן מספר מדינות באירופה וכן ניו זילנד, אוסטרליה, צ'ילה וקוריאה הדרומית. 

המשרד לביטחון לאומי בארצות הברית צפוי להחמיר את נהלי הכניסה ולאף לגבות מהנכנסים לשטחה מידע ביומטרי כמו טביעות אצבע. הנוסעים שיידרשו לכך יהיו אלו שביקרו לטענת הממשל האמריקני במדינות המהוות "קרקע פורייה לטרור".בנוסף, הבית הלבן הצהיר כי הוא צפוי לבקש מהקונגרס לאשר להם להטיל קנסות כבדים יותר על חברות תעופה שלא יוודאו כראוי את זהותם של הנוסעים.