מי "נדחף" לצילום של נתניהו ואבו מאזן?

לקילילו דהויניני, נשיא איי קומורו, נכנס ל"פריים" והפריע לצלם לקלוט את לחיצת הידיים הנדירה בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא הפלסטיני אבו מאזן. זה לא הפעם הראשונה שמדינת האיים נכנסת בין ישראל לפלסטינים, לאחר שספינת ה"מרמרה" שטה לעזה תחת דגל מדינת האיים

מי הסתיר את לחיצת היד הנדירה? (רויטרס)

ועידת האקלים בפריז נפתחה היום (שני), כשנושא התחממות כדור הארץ מתחרה על תשומת הלב עם היריבויות בין המנהיגים השונים מרחבי העולם - בהם ארדואן, פוטין, נתניהו ואבו מאזן. לאחר שנשיא רוסיה ונשיא טורקיה הכריזו שלא ייפגשו ויפיגו את המתיחות ביניהם, העיניים עברו לראש הממשלה נתניהו ועמיתו הפלסטיני. השניים הפתיעו ולחצו ידיים, רק שלמרבה הצער נשיא איי קומורו הפריע לצלם לקלוט את הרגע הנדיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגש בין אבו מאזן לנתניהו,הגיע לאחר נתק של כחמש שנים ובצל גל הטרור והמתיחות הביטחונית הגואה. השניים עמדו זה לצד זה בתמונת פתיחת הטקס המסורתית כשביניהם מפריד רק ראש ממשלת ניו-זילנד. לאחר התמונה, הניו-זילנדי זז ונתניהו ואבו מאזן לחצו ידיים - אירוע נדיר שהיה יכול לספק תמונה מרשימה,אלמלא נשיא איי קומורו, לקילילו דהויניני, שפניו הסתירו לצלם לתעד את האירוע.

זו לא הפעם הראשונה ששמה של מדינת האיים הקטנטנה מתפרסם במסגרת היחסים המתוחים בין ישראל לפלסטינים: בשנת 2010 ספינת ה"מאווי מרמרה" הטורקית הפליגה מטורקיה לעזה תחת דגל איי קומורו.

איי קומורו היא מדינה דוברת ערבית המורכבת משלושה איי געש קטנטנים השוכנים באוקיינוס ההודי, בין מדגסקר למוזמביק. את עצמאותה קיבלה איי קומורו מצרפת בשנת 1975 ובאיים גרים סך הכל כ-780 אלף בני אדם.