חשש: המחבל מפריז נמלט לסוריה

עשרות פשיטות וחיפושים שנערכו ברחבי היבשת לא עזרו: המודיעין הצרפתי מעריך שסאלח עבד אל סאלם, המחבל היחיד ששרד את מתקפת הטרור בפריז - הצליח להימלט לסוריה. גם כעת הוא מוגדר עדיין האדם המבוקש ביותר באירופה

עבדלסאלם, ארכיון (רויטרס)

מתחזקת ההערכה כי אבדו עקבותיו של המחבל היחיד שהיה מעורב בשרשרת הפיגועים בפריז והצליח להימלט. רשת CNN דיווחה היום (שני) כי שירותי המודיעין הצרפתיים פועלים תחת הנחת עבודה כי המחבל סאלח עבד אל סלאם כבר לא נמצא באירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

גורם מהמטה ללוחמה בטרור בצרפת טוען כי עבד אל סלאם, המחבל היחיד שנותר בחיים בתום מתקפת הטרור, ברח לשטח סוריה. שירותי המודיעין עדיין מנסים לברר מה עלה בגורלו.

כוחות הביטחון בצרפת ובאירופה כולה מחפשים אחר עבד אל סלאם מאז שורת הפיגועים שהרעידה את פריז ב-13 בנובמבר, בהם נהרגו 130 בני אדם. מאז התרחשו מספר ניסיונות לעצור אותו בעקבות דיווחים בנוגע להימצאותו במקומות שונים באירופה. למרות ההערכה החדשה, עבד אל סלאם עדיין מוגדר כאדם המבוקש ביותר על אדמת היבשת.

יום אחרי הפיגוע: עצר לשתות קפה בבריסל

על פי מידע שנחשף בסוף השבוע האחרון על ידי פרקליטו של אחד החשודים בסיוע למתקפת הטרור ועלול אף להביך את שלטונות בלגיה, עבד אל סלאם עצר לשתות קפה בבריסל ביום שלאחר שורת הפיגועים. "מרשי קיבל שיחת טלפון שלפיה עליו לאסוף חבר מתחנת הרכבת התחתית, ויחד עם החבר הופיע גם עבד אל סאלם", סיפר הפרקליט.

האדם המבוקש באירופה (רויטרס)

"הוא לא זיהה אותו מיד מאחר שעבד אל סאלם חבש כובע לראשו", הוסיף. "במהלך הנסיעה סאלח סיפר שאחיו בראהים רצח אנשים בפריז ופוצץ את עצמו. עבור הקליינט שלי, חבר ילדות של שני האחים, זה היה שוק, הוא לא הבין את זה ולא חשב באופן בהיר".