רוסיה שוקלת הרחבת הסנקציות, פוטין החרים את ארדואן

ראש ממשלת רוסיה מדבדב טען כי ארצו שוקלת להחריף את העיצומים הכלכליים נגד טורקיה בעקבות הפלת המטוס והמשבר המדיני. במקביל, סירב פוטין להיפגש עם ארדואן בפריז

לא ייפגשו בפריז. פוטין וארדואן, ארכיון (רויטרס)

העימות בין מוסקבה לאנקרה בעקבות הפלת המטוס הרוסי על ידי הצבא הטורקי - מסרב לדעוך: ראש ממשלת רוסיה דמיטרי מדבדב חשף היום (שני) כי ארצו שוקלת להרחיב את הסנקציות הכלכליות על טורקיה, זאת בעקבות המתיחות המדינית של השבוע האחרון. במקביל הודיע דובר הקרמלין כי הנשיא פוטין לא מתכוון להיענות לבקשת הנציגים הטורקיים ולהיפגש עם ארדואן בשולי ועידת האקלים בפריז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בסוכנות הידיעות רויטרס דווח כי רוסיה לא תאפשר ייבוא של מוצרים, ירקות ופירות מטורקיה, והיא מזהירה מפני הרחבה נוספת של הסנקציות. סגן ראש הממשלה הרוסי איגור שובאלוב אמר כי רוסיה נמנעת בינתיים מאיסור על ייבוא של מוצרי תעשייה טורקיים.

מוקדם יותר היום הודיעו גורמים רשמיים בטורקיה על כך שגופתו של הטייס הרוסי שמטוסו הופל עושה את דרכה לרוסיה. הוא צפוי להיות מובא למנוחות בימים הקרובים - בטקס צבאי שבו ישתתפו בכירי הממשל והצבא. גם הניסיון הזה כך נראה, לא הצליח להביא לרגיעה מצד הרוסים שעדיין זועמים.

ראש ממשלת טורקיה דווטולו התייחס היום למשבר כשאמר שארצו מוכנה לקיים דיאלוג עם הממשל הרוסי, הוא הביע תקווה שרוסיה תשקול מחדש את הטלת הסנקציות הכלכליות על טורקיה. עם זאת הוא הדגיש כי הוא מסרב להתנצל על הפלת המטוס - התקרית שגרמה לכל המהומה.

מוכן לקיים דיאלוג. דווטולו, ארכיון (CNN turk)

"אף מדינה לא יכולה לדרוש מאיתנו להתנצל", אמר דווטולו בשיחה עם כתבים לפני פגישתו עם נציגי נאט"ו. לדבריו, לטורקיה הזכות להגן על עצמה. הוא הזהיר כי מקרים כאלה עלולים לקרות שוב - וזאת בשל התקיפות הלא מתואמות שמבצעות רוסיה והקואליציה בראשות ארה"ב ברחבי סוריה.