טורקיה: "תאונות נוספות עלולות לקרות"

אזהרה או איום? בעקבות הפלת המטוס הרוסי לפני כשבוע, שגרם למשבר חמור ביחסים, הבהיר ראש ממשלת טורקיה כי אם לא יהיה תיאום עם רוסיה בנוגע לפעילות בסוריה מקרה דומה עלול להתרחש. הוא הדגיש כי נכון לעכשיו מדובר ב"שתי קואליציות עם מטרות שונות"

"תאונות נוספות עלולות לקרות". דאבוטולו (CNN Turk)

ראש ממשלת טורקיה אחמט דאבוטולו התייחס הבוקר (ראשון) למתיחות עם רוסיה בעקבות הפלת המטוס, והסביר כי מדובר ב"שתי קואליציות עם מטרות שונות". הוא התריע שאם לא יהיה תיאום בין המדינות בנוגע לפעילות בסוריה "תאונות נוספות כמו נפילת המטוס הרוסי עלולות לקרות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דאבוטולו הודיע כי גופת הטייס הרוסי שמטוסו הופל הועברה לרשות טורקיה ואמר כי היא "טופלה בהתאם למסורת האורתודוקסית". לדבריו, הגופה תועבר בקרוב לרוסיה.

הפלת המטוס הרוסי יצרה מתיחות עזה בין המדינות, ורוסיה אף הודיעה אתמול שתטיל סנקציות כלכליות נגד אנקרה. בשבוע שעבר אמר הטייס הרוסי ששרד את הפלת המטוס כי "בשום מקרה לא נכנסנו לתוך המרחב האווירי של טורקיה".

הטייס הרוסי שניצל וחולץ (טוויטר)

בריאיון לרשת הידיעות הרוסית RT טען קונסטנטין מוראחיטין כי בניגוד להצהרות של השלטון באנקרה, המטוסים הטורקים שיירטו את המטוס הרוסי לא שיגרו אזהרות לפני הירי.

"זה לא יכול להיות שהפרנו את המרחב האוורי שלהם, אפילו לא לשנייה", הוא הדגיש. "טסנו בגובה 6,000 מטרים במזג אוויר בהיר לחלוטין, הייתי בשליטה מלאה במסלול שלנו. למעשה, לא קיבלנו שום התראה, לא ממכשיר הקשר ולא סימנים ויזואליים, לכן לא שינינו את המסלול".

בתוך כך, ארגון מעקב מערבי הפועל בסוריה טען כי מטוסי קרב רוסים תקפו בצפון מערב המדינה. על פי הדיווח, לפחות 18 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו במתקפה. משרד ההגנה הרוסי לא הגיב עד כה לטענות שפורסמו בסוריה.