אחרי הפיגוע בפריז: המחבל עצר לקפה

המחבל הנמלט מפריז, מי שמוגדר כאיש המבוקש באירופה, הרגיש מספיק בנוח כדי לעצור בבית קפה בבריסל – יממה לאחר המתקפה שגבתה את חייהם של 130 בני אדם. הכוננות בבלגיה הורדה, אך המצוד אחריו נמשך ברחבי היבשת

האיש המבוקש ביבשת, ארכיון (רויטרס)

סאלח עבדלסאלם, אחד המפגעים מפריז ומי שמוגדר האיש המבוקש ביותר באירופה, עצר לשתות בבית קפה בבריסל ביום שלאחר מתקפת הטרור בפריז שבה לקח חלק - כך טען היום (שבת) פרקליטו של אחד החשודים בסיוע לו. המידע הזה, שמתפרסם ברשת CNN, עלול לגרום למבוכה רבה עבור הרשויות בבלגיה, לאחר שהצליח להיכנס לתחומי המדינה באין מפריע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את המידע על כך שעבדלסאלם היה רגוע מספיק כדי לעצור למשקה, סיפק עורך דינו של עלי אולקאדי, שהסיע את החשוד ואדם נוסף ביום שלאחר המתקפה שגבתה את חייהם של 130 בני אדם. "מרשי קיבל שיחת טלפון שלפיה עליו לאסוף חבר מתחנת הרכבת התחתית, ויחד עם החבר הופיע גם עבדסאלם", סיפר עורך הדין.

"הוא לא זיהה אותו מיד מאחר שעבדלסאלם חבש כובע לראשו", הוסיף עורך הדין. "במהלך הנסיעה סאלח סיפר שאחיו בראהים רצח אנשים בפריז ופוצץ את עצמו. עבור הקליינט שלי, חבר ילדות של שני האחים, זה היה שוק, הוא לא הבין את זה ולא חשב באופן בהיר".

צו המעצר, ארכיון (רויטרס)

השלושה נסעו מתחנת הרכבת לעבר השכונה שבה גדלו בפרבר של העיר בריסל. בדרך למקום הם עצרו בבית הקפה הקטן, לאחר שהרגישו מספיק בטוחים לעשות זאת. בהמשך נעצרו שני הסייענים על ידי המשטרה באחת מעשרות הפשיטות שביצעה, ואילו עבדלסאלם הצליח להימלט.

ובעוד המצוד אחרי המחבל הנמלט נמשך ברחבי היבשת, בבלגיה הוחלט להוריד בסוף השבוע את רמת הכוננות, לראשונה מזה ימים ארוכים. כעת ממשיכים המאמצים ברמה המודיענית, כשהחוקרים מקווים שיצליחו לדלות פרטים מעשרות העצורים - פרטים שאולי יביאו לתפיסתו של המפגע.