"ה'מוח' תכנן פיגועים נגד יהודים"

על פי עדויות שנחשפו בשבועון צרפתי, מתכנן מתקפת הטרור בפריז ביקש לפגוע גם באתרים יהודים, בבתי ספר ובתחבורה המקומית. עוד עולה כיצד הצליח לשכנע את בת דודתו להסתיר אותו בדירתה

רצה לפגוע ביהודים. אבו עוד

ה"מוח" של מתקפת הטרור בפריז, עבד אל חמיד אבו-עוד, תכנן לבצע מתקפות נוספות - הפעם נגד מטרות יהודיות בצרפת - כך אומר הערב (שישי) גורם המעורה בחקירת שרשרת הפיגועים. על פי הגורם, אבו-עוד תכנן גם לתקוף בתי ספר ואת מערכת התחבורה בצרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עדותו של אותו גורם, יחד עם פרטים ועדויות נוספות מהחקירה, הודלפו השבוע למגזין צרפתי. מהעדויות עולה כיצד אבו-עוד הצליח להוציא לפועל את שרשרת הפיגועים בחסות גל המהגרים לאירופה. בנוסף התגלה כיצד שכנע את בת דודתו שתאפשר לו להסתתר בדירתה בעיר.

בתחילת השבוע פורסם כי אבו-עוד, שחוסל בשבוע שעבר במהלך פשיטה משטרתית בשכונת סאן דני בפריז, שהה סמוך מאוד למועדון הבטלקאן בפריז בזמן שחבריו המחבלים פרצו למקום ורצחו יותר מ-80 בני אדם. ככל הנראה אבו-עוד צפה במתקפה מהצד ופיקח עליה ומפרטי החקירה עולה כי אף שהה במקום בשעה שהמשטרה פרצה למתחם.

זירת הפיגועים בפריז

מהחקירה עלה כי אבו-עוד שהה ליד התיאטרון בין השעות 22:08 עד 00:28. את המידע השיגו השוטרים מאיכון הטלפון הסלולרי שלו. החוקרים גילו כי אבו-עוד חזר לזירות הרצח פעם נוספת - מספר שעות לאחר מכן.