טראמפ מכחיש כי לעג לכתב הנכה

המועמד לנשיאות דונאלד טראמפ מכחיש כי המחוות המזלזלות שביצע בעת נאומו כוונו לכתב הנכה. "אני לא זוכר מי הוא, ובכלל לא בטוח אם נפגשנו", אמר. עוד דרש התנצלות מעיתון ה"ניו יורק טיימס" ואף ניצל את הפרשה כדי לעקוץ את העיתון וכינה אותו "בדיחה"

מכחיש כי לעג לכתב הנכה. טראמפ (cnn)

כיממה לאחר שזכה לגינויים מכל עבר על כך שלעג לכתב בעל מוגבלות, מכחיש המועמד לנשיאות דונאלד טראמפ כי אכן לעג לו. טראמפ האשים את הכתב בכך שהוא "מנצל את המוגבלות שלו כדי למשוך תשומת לב", ודרש התנצלות מהמעסיק של אותו כתב, עיתון ה"ניו יורק טיימס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית, ארעה בתחילת השבוע במהלך כינוס בקליפורניה, במהלכו הגן טראמפ על טענתו כי חזה באלפי מוסלמים מריעים ביום בו ארע אסון התאומים. בזמן שנאם על הבמה, תקף טראמפ את כתב ה"ניו יורק טיימס", סרג' קובלסקי, שסתר את טענותיו.

טראמפ נראה לועג למצבו הגופני של העיתונאי, שסובל ממוגבלות בידיו בשל מחלת שרירים. "מה שמצער הוא, שאין בי טיפה של פליאה מהתנהגותו הנמוכה של טראמפ", הגיב קובלסקי שסיקר את פועלו של טראמפ לא פעם.

טראמפ מצדו הכחיש בנחרצות שההערות או המחוות שלו נועדו ללעוג לקובלסקי. הוא אף הכחיש כי הוא בכלל זוכר את הכתב קובלסקי, למרות שיש לו "זיכרון מהטובים בכל הזמנים". "קובלסקי וודאי מעריך את עצמו עד מאוד אם הוא סבור שאני זוכר אותו, אם בכלל אי פעם נפגשנו, ואני מפקפק בכך", אמר טראמפ. "הוא צריך להפסיק להשתמש במוגבלות שלו בכדי למשוך תשומת לב", הוסיף.

טראמפ שם לו למטרה מיוחדת לתקוף את עיתון ה"ניו יורק טיימס". "הם צרכים להתמקד בהישרדות העיתון, ולא בדיווחים כוזבים אודותי", אמר. "הניו יורק טיימס הופך לעיתון לא רלוונטי, ובמהרה יהפוך לבדיחה".