נקמה על הפלת המטוס: "חרם רוסי על מוצרים מטורקיה"

אתר טורקי מצטט גורם במועצת הייצא של המדינה שאומר כי המכס ברוסיה מסרב להכניס סחורות מטורקיה - בתירוצים שונים. שר החקלאות הרוסי הודיע: "נגביר את הפיקוח על מוצרי חקלאות ומזון מטורקיה, שוקלים לייבא מוצרים ממדינות אחרות"

נקמת הירקות בעקבות הפלת המטוס? (רויטרס)

אחרי השעיית הקשרים הביטחוניים, עכשיו גם החקלאים הטורקים ישלמו מחיר על הפלת המטוס הרוסי? האתר הטורקי "דיילי סבאח" מדווח כי מוסקבה עצרה ייבוא של מוצרים טורקיים לרוסיה ושר החקלאות הרוסי הכריז היום (חמישי) על הגברת הפיקוח על מוצרי מזון וחקלאות מטורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח באתר הטורקי, שמצטט גורם במועצת הייצוא של טורקיה, המכס ברוסיה מסרב להכניס מוצרים מטורקיה ומספק תירוצים שונים. לדברי הגורם, גם כלי רכב בלי לוחיות רישוי טורקיות נעצרים ולא מורשים להיכנס אם הם מובילים מוצרים מטורקיה.

במקביל, הכריז היום שר החקלאות הרוסי אלכסנדר טקצ'ב כי ארצו תגביר את הפיקוח על מוצרי מזון וחקלאות המיובאים מטורקיה, לטענתו בשל "הפרות חוזרות ונשנות של הנהלים התברואתיים".

"יתבצעו בדיקות נוספות בגבול ובאתרי ייצור מזון בטורקיה", אמר השר הרוסי. "מצאנו שרידים של חומרים מזיקים ואסורים במוצרים טורקים לפחות 40 פעמים בשנה האחרונה". לדברי טקצ'ב, רוסיה שוקלת אפשרות לייבא מוצרי מזון מחקלאות משורה של מדינות במקום טורקיה ובהן ישראל, אירן ומרוקו.