דיווח: ישראל הזהירה את גרמניה מפיגוע

ארבעה ימים לאחר מתקפת הטרור בפריז, תכננו פעילים אסלאמיים קיצוניים מתקפה דומה בהנובר שבגרמניה, שם אמור היה להיערך משחק כדורגל בין גרמניה להולנד. המגזין הגרמני "שטרן" מדווח שהמודיעין הישראלי הוא זה שגרם לביטול המשחק זמן קצר לפני שריקת הפתיחה, לאחר שהעביר לגרמנים את מידע מפורט על הפיגוע המתוכנן

איש בטחון גרמני בהאנובר (רויטרס)

הרמז המכריע שהוביל להתרעה על פיגוע טרור בהנובר בשבוע שעבר, הגיע ככל הנראה מהמודיעין הישראלי - כך מדווח היום (רביעי) אתר החדשות הגרמני "שטרן". על פי הדיווח, הגיעו לידי רשויות הביטחון הגרמניות אזהרות חמורות ומפורטות יום לפני משחק הידידות המתוכנן בין נבחרות גרמניה והולנד, שהובילו לבסוף לביטול המשחק ולפינוי האצטדיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, במהלך יום שלישי התקבלו פרטים נוספים על כוונת אנשי הטרור לבצע פיגוע באצטדיון של הנובר. המידע על פיגוע אפשרי הוביל לביטול המשחק רגעים לפני פתיחתו.

"זה היה שירות המודיעין הישראלי שהצליח במהלך מדויק לחשוף את תכנון המתקפה, במתכונת דומה לזו שנערכה בפריז", נכתב בדיווח. בדיווח אף הוזכרו יעדים קונקרטיים של המפגעים. בסופו של דבר, לא התממש האיום באצטדיון או בסביבתו.

האזהרה ראשונה הגיעה זמן קצר לאחר סדרת הפיגועים שאירעה בפריז לפני שבוע וחצי. ביום שבת קיבל שירות המודיעין הפדרלי (BND) הודעה ממקור עירקי שטען כי יש בידו מידע על כך שצפויים פיגועי טרור גם בגרמניה, אך הפרטים נותרו מעורפלים.