המתנות של פוטין לאירן: טילי ד-300 וציוד להעשרת אורניום

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נחת בטהרן לביקור היסטורי ראשון מאז שנת 2007. במסגרת הביקור עדכן פוטין את ההנהגה האירנית על ההתקדמות באספקת מערכת טילי ה-S300 ועל ביטול האיסור לייבא ציוד להעשרת אורניום למדינה

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הגיע לראשונה מאז 2007 לביקור בטהרן לקראת ועידת הגז שנערכת במדינה. את הביקור פתח פוטין בפגישה עם המנהיג האירני - האייטולה עלי חמנאי והנשיא חסן רוחאני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רשת הטלוויזיה הרוסית "רוסיה היום" RT מדווחת שהנשיא הביא עמו צו החתום בשמו, שמבטל את האיסור על ייצוא ציוד להעשרת אורניום לאירן. בנוסף, יצאו המנהיגים בהכרזה משותפת לפיה למדינות מחוץ לסוריה אסור להשפיע ולכפות על סוריה פתרון פוליטי וגם הצהירו על הגברת מכירת ואספקת הגז הרוסי לאירן.

במקביל לפגישת המנהיגים, שגריר אירן ברוסיה, מהדי סנאיי, אמר שמוסקבה החלה בהליכים לאספקת מערכת טילי ההגנה 300S בהתאם לעסקה שנחתמה בין המדינות מוקדם יותר החודש.

"יחסים טובים עם כל המדינות מלבד ארה"ב וישראל"

הנשיא פוטין שהגיע לטהרן עם שר החוץ סרגיי לברוב משתתף בפגישת פורום המדינות המייצאות גז, בו חברות 18 מדינות. הנשיא הרוסי הגיע עם שי להנהגה האירנית - קוראן עתיק שנשמר ברוסיה.

המנהיג העליון של אירן עלי חמינאי נפגש בשולי הפסגה עם נשיא ניגריה מוחמדו בוהארי ועם נשיא ונצואלה ניקולס מדורו. במהלך הפגישה אמר חמינאי: "יש לנו יחסים טובים עם כל המדינות מלבד ארצות הברית והמשטר הציוני".