במקום חיילים: חתולים נגד מחבלים

המשטרה בבלגיה ביקשה מהתקשורת להפסיק לדווח על הפעילות של כוחות הביטחון בבריסל נגד החשודים במעורבות בטרור, ומתושבים ובלוגרים לא להעלות תמונות של שוטרים וחיילים. המשתמשים בטוויטר התגייסו לספק מידע חלופי באמצעות חתולים - שתמונותיהם בשלל מצבים מצחיקים הופצו

לוחמים ומייללים (טוויטר)

הפחד וההיסטריה בבריסל הולידו מחאה הומריסטית בטוויטר בכיכובם של חתולים: כלי התקשורת והתושבים בבירת בלגיה, שנתונים בסוג של עוצר כבר כמה ימים בעקבות ההתרעות לפיגועים, התבקשו שלא להעלות תמונות מהפעילות של כוחות הביטחון כדי לא לחשוף מידע. במקום זאת, העלו רבים לרשת החברתית תמונות וסרטונים של חיות הבית החמודות בשלל מצבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כמה שעות אחרי שהתובע הכללי בבלגיה, אריק וואן דר סקיפט, ביקש שלא לחשוף מידע אודות פעילות המעצרים שביצעו כוחות הביטחון במסגרת המצוד אחר חשודים במעורבות בטרור, חיפוש של ההאשטאג #BrusselsLockdown מעלה המון תמונות של חתולים, שחלקם מעבירים מסרים תקיפים לפעילי הטרור כמו "לא תנצחו" ו"נמצא אתכם בכל מקום".

"ננצא אתכם בכל מקום בוא אתם מתחבאים" (טוויטר)

חתולים ללוחמה בטרור (טוויטר)

תופעת החתולים ברשת החברתית מאפשרת לתושבי בריסל הפוגה קלה מהמתיחות הביטחונית, שהפכה את עיר הבירה לעיר רפאים והביאה לסגירת בתי ספר, עסקים ותחבורה ציבורית.