אחיו של המחבל הנמלט: "מעדיף את סלאח בכלא מאשר בקבר"

בריאיון לטלוויזיה הבלגית קרא אחיו של המחבל הנמלט מפריז להסגיר עצמו לרשויות. "אני משוכנע שהוא בחר ברגע האחרון שלא להשתתף במתקפת הטרור", אמר. במקביל נמשך אחריו המצוד וגובר החשש שנמלט לגרמניה. על פי החשד הוא מחזיק ברשותו חגורת נפץ

סלאח עבדלסאלאם (רויטרס)

ברחבי אירופה נמשך המצוד אחר סלאח עבדלסאלאם, המחבל היחיד ששרד את מתקפת הטרור בפריז ונראה באחרונה, על פי הדיווחים, כשהוא עושה את דרכו מבלגיה לכיוון גרמניה. בריאיון לערוץ הטלוויזיה הבלגי RTBF, קרא לו אחיו מוחמד להסגיר עצמו מיד לרשויות. "אנחנו מעדיפים לראות אותו בכלא מאשר בקבר", אמר האח המודאג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הלילה ערכו כוחות הביטחון הבלגים פשיטות ברחבי המדינה בניסיון לאתר את עבדלסאלאם, אך ללא הצלחה. הצעיר בן ה-26, שנחשב לאדם המבוקש ביותר ביבשת, הצליח, על פי הדיווחים, להימלט באמצעות רכב מסוג ב.מ.וו לכיוון הגבול, ומיקומו אינו ידוע. לדברי הרשויות, ייתכן שברשותו חגורת נפץ.

לדברי אחיו של המחבל הנמלט, הוא משוכנע שהסיבה שסלאח נותר בחיים היא שהחליט ברגע האחרון לסגת מהתכנית לבצע את המתקפה בעיר האורות. "הוא בחור אינטליגנט ואני מאמין שהוא שינה את דעתו ובחר ללכת בדרך אחרת", טען מוחמד בריאיון. "אני משוכנע בכך לחלוטין".

מתקפת הטרור בפריז, שגבתה את חייהם של 130 בני אדם, התרחשה בשבעה מוקדים שונים ברחבי העיר. באחד מהם, בבית הקפה וולטייר, פוצץ עצמו בראהים עבדלסאלאם, בן נוסף של המשפחה. לטענת בני המשפחה, השניים לא הראו כל סימן מקדים. בעבר הם ניהלו במשותף בר במולנביק. אחיהם מוחמד סיפר כי הוא משוכנע שהם הושפעו מגורמים קיצוניים ולא פעלו על דעת עצמם.

אחת השאלות שמטרידות ביותר את משפחת עבדלסאלאם, שמקום מושבה בבלגיה, היא מה היה בדיוק חלקו של סלאח במתקפה הרצחנית. לדברי מוחמד, זו גם אחת הסיבות שהם מקווים שהוא יסגיר עצמו למשטרה. "אנחנו מקווים שהוא יוכל לענות על השאלות שלנו ושל משפחות הקורבנות", הסביר.