דיווח בבלגיה: המחבל נמלט לגרמניה

למרות המצוד הנרחב בבריסל, עפ"י הדיווחים, המחבל מפריז סלאח עבדלסאלאם נמלט לגרמניה במכונית ב.מ.וו כשהוא חולף על פני כוחות הביטחון. בבריסל מאשרים רק כי 16 חשודים נעצרו ב-19 פשיטות, והמחבל אינו ביניהם

בתום מבצע מעצרים לילי שבמהלכו נעצרו 16 בני אדם ברחבי בלגיה, הצליח המפגע הנמלט ממתקפת הטרור בפריז, סלאח עבדלסאלאם, להימלט לכיוון גרמניה. על פי הדיווחים בתקשורת הבלגית, הוא נצפה לאחרונה במכונית ב.מ.וו שעושה את דרכה על כביש E40 שמוביל מבלגיה לגרמניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים שהתקיימה לפנות בוקר, הודיע התובע הכללי של בלגיה כי כוחות המשטרה המקומיים ביצעו במהלך הלילה כ-19 פשיטות שהסתיימו במעצרם של חשודים רבים, אך עבדלסאלאם אינו ביניהם. ברחבי בלגיה נמשכת המתיחות הביטחונית גם הבוקר מחשש מפני פעילי הטרור.

בשעות שבהן התקיימה הפשיטה המשטרתית אתמול, הנחו הרשויות את כלי התקשורת במדינה לשמור על איפול - על מנת שלא לחשוף פרטים שעלולים לסייע למחבל הנמלט ולמי שעוזר לו. למרות זאת הצליח עבדלסאלאם להימלט, ומקום הימצאו אינו ידוע כעת.

בריאיון לתקשורת המקומית קרא היום מוחמד, אחיו של המחבל הנמלט להסגיר את עצמו לרשויות. "אני מעדיף שהוא יהיה במאסר מאשר בקבר", אמר. בימים האחרונים חשף האח כי אחיו יצר קשר עם שלושה מחבריו וביקש מהם עזרה להימלט לסוריה, על מנת להצטרף לכוחות דאע"ש.

חייל בלובי המלון

על פי הדיווחים מבלגיה, חיילים חמושים וכלים משוריינים ממשיכים לסרוק את הרחובות והאתרים המרכזיים. אמש נסגרו שני מלונות גדולים במרכז העיר ליוצאים ונכנסים וחיילים פשטו על המקום מחשש שפעילי הטרור מסתתרים בתוכם. רק לאחר דקות ארוכות של מתח הוסר החשש.

גם היום יישארו בתי הספר ברחבי בריסל סגורים, גם מקומות בילוי רבים ובתי עסק לא יפעלו כחלק מההיערכות המשטרתית בעיר. ראש ממשלת בלגיה החליט להשאיר את רמת הכוננות הגבוהה ביותר בעקבות איום הטרור, ובמדינה מקווים לחזור לשגרה במהירות האפשרית.