הכלבו הגרמני התנצל: "החזרנו מוצרי ההתנחלויות למדפים"

פרסום ראשון: הכלבו הגרמני "קה-דה-ווה" הודיע כי החזיר את היינות מההתנחלויות, אותן הסיר מהמדפים בעקבות החלטת האיחוד האירופי. "אנחנו מתחרטים על ההתנהגות השגויה", מסרו לחדשות 2 Online, "פעלנו מהר מדי"

סניף הכלבו בברלין, ארכיון (רויטרס)

אחרי הסרת המוצרים - שלב ההתנצלות וההתקפלות: הנהלת הכלבו הגדול באירופה "קה-דה-ווה" (KA DE WE) החליטה להחזיר למדפיה את המוצרים מרמת הגולן - כך נודע לחדשות 2 Online. מדובר בשמונה יינות מהגולן אותם הסירה הרשת בשל החלטת האיחוד האירופי לסמן את מוצרי ההתנחלויות - וכעת הוחלט על שינוי מדיניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החל מהיום יוחזרו היינות למבחר שלנו. פעלנו מהר מדי  ובאינטנסיביות בנושא המלצת הנציבות האירופית", הדגישו בהנהלת הרשת בתשובה לפניית חדשות 2 Online. "אנו מתחרטים על כך שההתנהגות השגויה של קבוצת KaDeWe הובילה לחוסר ההבנה, ואנחנו מתנצלים על כך".

עוד הבהירו ברשת כי ימשיכו להציע מוצרים מישראל: "המבחר שלנו כולל מעלה ל-200 מוצרים שמגיעים מישראל. אנחנו תומכים בפתיחות ובינלאומיות, ומתנגדים לכל סוג של אפליה". 

הפרסום בעיתון הגרמני "דר שפיגל" על ההחלטה של הכלבו בלב ברלין להסיר את המוצרים שיוצרו בהתנחלויות עד לסימונם גרר סערה ברשת, וגם מתקפת נגד מצד ישראלים רבים שנפגעו עמוקות מהמהלך.

"היינות הוחזרו למדפים" (חדשות 2)

ישראלים ויהודים שגרים בגרמניה, יחד עם תומכי ישראל מרחבי העולם החלו לתקוף את החנות ברשת, ולהוריד את הדירוג שלה בעמוד הפייסבוק. מאות כבר סימנו את הציון הנמוך ביותר, במטרה להעביר מסר כי ההחלטה לא תעבור בשתיקה.

"אתם חנות אנטישמית", כתב להם אחד הגולשים. אחר הוסיף קריאה נוספת לקונים: "אל תלכו לשם בבקשה, זו חנות שפועלת נגד יהודים ונגד ישראל". אחרים הזכירו נקודות כואבות מההיסטוריה בין העם היהודי לגרמני, כולל חלקה של הרשת בתקופה שקדמה למלחמת העולם השניה.

ההנהלה הסבירה: מדובר ב-8 יינות שנלקחו לתיוג

מרגע פרסום הידיעה הציפו מאות את עמוד הפייסבוק של החנות הפופולרית, אליה מגיעים ישראלים רבים, בעיקר כדי לסעוד בקומת האוכל המפורסמת שלה. המטרה: לשכנע את מנהלי חנות הכלבו כי מדובר במהלך שגוי וכי עליהם לסגת ממנו.

בכלבו ניסו להסביר ביממה האחרונה כי ההחלטה מתייחסת לשמונה יינות בלבד שנמכרים בחנות, שלא עומדים נכון לזמן זה בחובת התיוג החדשה. "לאחר שהם יתויגו נחזיר אותם למדפים", ציינו ברשת המצליחה. את הישראלים ברשת זה פחות הרשים.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.co.il

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני