שיעור פרטי: בבית ספר בסקוטלנד לומד תלמיד אחד בלבד

ארון אנדרסון בן ה-10 הוא אחד מ-70 בני אדם שמתגוררים באי מרוחק בצפון סקוטלנד. מדי יום הוא הולך לבית הספר - שבו הוא התלמיד היחיד. ככה זה כשאין עוד ילדים בני גילו מסביב. "הייתי רוצה חברים, אבל אני אוהב את האי ולא אעזוב אותו", מספר מי שזכה לכינוי 'התלמיד הבודד בבריטניה'. ומה הוא רוצה לעשות כשיגדל?

לבד בכיתה - וגם בהפסקה. אנדרסון בשיעור (דיילי מייל)

בזמן שבישראל ההורים מוחים לצמצם את מספר התלמידים בכיתה, בסקוטלנד לומד בכיתה רק... תלמיד אחד: ארון אנדרסון, בן 10 מהאי אאוט סקריס המהווה חלק מאיי שטלנד שבצפון סקוטלנד, הוא תמיד התלמיד הראשון להגיע ליום הלימודים והאחרון לצאת מהכיתה, תמיד זה שמשיב לשאלות של המורה - ולמעשה, הוא התלמיד היחידי לא רק בכיתה שלו, אלא בבית הספר כולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לרשותו של ארון, שכבר זכה לכינוי "התלמיד הבודד בבריטניה", עומדים מדי יום חצר המשחקים, הספרייה וכיתות הלימוד - והכל רק לשימושו האישי. בדידותו של ארון במערכת החינוך המקומית היא גם עסק יקר: המועצה המקומית מממנת את לימודיו בסכום המוערך ב-75 אלף פאונד בשנה.

"לפעמים הייתי רוצה שיהיו באזור עוד ילדים שאוכל לשחק איתם, אבל אני אוהב את האי ולא רוצה לעזוב אותו", סיפר בריאיון ל"דיילי מייל" הבריטי. "זה אולי מוזר לפעמים, אבל יש לי את החופש לרכב על אופניים ובקיץ אני יכול לשחות בים ולקפוץ מהמזח".

בדידותו של ארון באה לידי ביטוי גם בתחביבים שלו ובחלומות שלו לעתיד. היום הוא אוהב בעיקר לצפות בטלוויזיה ולשחק באקס-בוקס שלו - וכשיהיה גדול, הוא חולם להיות דייג, בדיוק כמו אביו.

"ארון היה רוצה חברים חדשים, אבל שמח בחלקו"

עד לתחילת השנה היו בבית הספר של אהרון עוד כמה תלמידים - אלא שהם עזבו, והוא נותר לבד בין כותלי המוסד החינוכי. אמו, דניס, חוששת שהשעות הרבות שהוא מבלה לבדו ישפיעו עליו לרעה. "אני עצובה שארון לומד לבד בבית הספר, אבל הוא באמת מספר לי שטוב לו ושהוא שמח. לבלות זמן רב בחברת מבוגרים הפך אותו לבוגר יותר, אבל הוא עדיין נהנה מדברים שרק ילדים עושים".

ארון כמעט ולא מסתבך בצרות בבית הספר - חוץ מפעם אחת בה המורה שלו, שהיא למעשה המורה הפרטית שלו, העירה לו שלא היה מרוכז. ארון והמורה שלו לא מבלים את כל היום בתוך בית הספר: חוץ משיעורי מתמטיקה, אנגלית, ספרות וגם בישול - הם מרבים לסייר ברחבי האי, למצוא צמחים או בעלי חיים וללמוד עליהם.

במהלך השנה הקרובה צפוי ארון להמשיך וללמוד לבדו - אלא אם יגיעו לאי בו הוא מתגורר משפחות חדשות עם ילדים בני גילו. כיום מתגוררים באי 70 בני אדם בלבד, ולאף אחד מהם אין ילדים בגילו של ארון. חברים חדשים הוא יוכל לרכוש רק בעיר הגדולה הקרובה במרחק שעתיים וחצי מהאי - לפחות לעת עתה.