טיפל בפצוע מהפיגוע בפריז וגילה שמדובר במחבל

בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס סיפר דיוויד, אח במקצועו, על הפיצוץ שהחריד את בית הקפה וולטייר - אחד מיעדי המתקפה בפריז. הוא ניגש לסייע לפצועים וכשביצע החייאה באחד מהם גילה חוטים לגופו. "מבחינתי הוא היה כמו כל לקוח אחר בבית הקפה", סיפר. "רק אחר כך הבנתי שיכולתי למות שם". כך נראו הרגעים הדרמטיים

בתוהו ובוהו שלאחר הפיצוץ בבית הקפה וולטייר, אחד מיעדי מתקפת הטרור בפריז בשבוע שעבר, הזדרז דיוויד (46), אח במקצועו, לסייע לפצועים. הוא ניגש לאדם הראשון שנקרה בדרכו, פינה את הכיסאות והשולחנות ממנו והחל לבצע בו החייאה: רק כעבור שניות ספורות, הבין דיוויד כי הוא מנסה להציל את חייו של לא אחר ממבצע הפיגוע עצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשקרע את חולצתו של האיש, על מנת לוודא כי הוא אינו סובל מפציעות נוספות, זיהה איש הרפואה הצרפתי כי הוא נושא על גופו מטען חבלה שלא הופעל. "היו שם מספר חוטים, בארבעה צבעים שונים - לבן, שחור, אדום וכתום", סיפר דיוויד (שביקש שלא לחשוף את שמו המלא) בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס.

האיש שלו ניסה דיוויד לעזור זוהה בהמשך כבראהים עבדל סאלם, אחד מהמפגעים שיצאו למתקפת הטרור שגבתה את חייהם של 130 בני אדם. בתיעוד מהרגעים שלאחר הפיצוץ, נראה דיוויד כשהוא מבצע החייאה במחבל בניסיון נואש להציל את חייו, כפי שמוטל עליו כאיש רפואה.

לדבריו, בדיוק ברגע שבו הבין כי האיש שאותו הוא מנסה להציל למעשה ניסה להרוג אותו ואת יושבי המקום, הגיעו למקום אנשי ההצלה. ביניהם גם כבאי שאותו הכיר עוד קודם לכן. "הוא הסתכל לעברי והתחיל לצעוק לנוכחים במקום להתפנות במהירות".

מתקפת הטרור בפריז

"חשבתי שמדובר בפיצוץ של בלון גז"

אל בית הקפה הגיע דיוויד, שמתגורר בקרבת מקום, יחד עם חבר. שניות לאחר שהמלצרית הגישה להם את המנות שהזמינו, החריד הפיצוץ העז את בית העסק הפסטורלי. "הייתה להבה עצומה, עפר בכל מקום", שחזר. "מיד חשבתי שזה קשור למנגנון החימום, צעקתי להפסיק את זרם הגז. הייתה פאניקה גדולה, אנשים החלו לברוח החוצה".

תחילה ניגש לסייע לאישה שנפצעה, ממנה המשיך לגבר צעיר ששכב על אחד השולחנות כשהוא בהכרה, אך מדמם. אדם נוסף הגיע לסייע לו ודיוויד התפנה לעבור לעבדל סאלם. "ברגע ההוא לא העלתי על דעתי שהוא מחבל מתאבד: מבחינתי הוא היה כמו כל לקוח אחר בבית הקפה".

חוקרי המשטרה סיפרו מאוחר יותר לאח המסור כי מטען החבלה שהיה לגופו של עבדל סאלם לא התפוצץ במלואו, דבר שלמעשה הציל את חייו. "חשבתי אחר כך על הדרך שבה השכבתי אותו על הרצפה וביצעתי את ההחייאה, זה תהליך די נמרץ שעלול היה להביא למותי".