רשת הכלבו הגרמנית: "לא מחרימים מוצרים מישראל"

רשת הכלבו הגרמנית "קה-דה-ווה" הכחישה כי הורידה מהמדפים מוצרים מההתנחלויות, לאחר שישראלים רבים זעמו וקראו להחרימה. "מדובר היה בבדיקה שגרתית במסגרתה הורדו חלק מהמוצרים", מסרו בחנות לחדשות 2 Online. "אנו מתנגדים לאפליה וחוסר סובלנות"

סניף הכלבו בברלין, ארכיון (רויטרס)

הנהלת הכלבו הגדול באירופה "קה-דה-ווה" (KA DE WE) מגיבה לטענות לפיהן הוסרו מהמדפים מוצרים שיוצרו בהתנחלויות וטוענת כי הרשת אינה מחרימה מוצרים מישראל. "מדובר היה בבדיקה במהלכה הורדו חלק מהמוצרים מהמדפים", הסבירו בהנהלה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"'קה-דה-ווה' מציעה מבחר מוצרים בינלאומיים ואנו גאים בזה", הוסיפו בהנהלה. "בין היתר החנויות מציעות גם מוצרים מישראל. כחלק מבדיקות תקופתיות שנערכות בחנות, מוצרים מסוימים מורדים מהמדפים לתקופה קצרה. לאחר סיום הבדיקות אנו נחזיר את המוצרים למדפים באופן מיידי".

"לצערנו הרב חלק מהדיווחים בתקשורת לא תיארו את העובדות המלאות", צוין. "אנו דוחים כל אפליה וחוסר סובלנות. כמובן שנמשיך למכור מגוון מוצרים מישראל בחנויותינו".

המהלך שגרם לסערה ברשת: "אתם אנטישמים"

הפרסום בעיתון הגרמני "דר שפיגל" על ההחלטה של הכלבו בלב ברלין להסיר את המוצרים שיוצרו בהתנחלויות עד לסימונם גורר סערה ברשת, וגם מתקפת נגד מצד ישראלים רבים שנפגעו עמוקות מהמהלך.

ישראלים ויהודים שגרים בגרמניה, יחד עם תומכי ישראל מרחבי העולם החלו לתקוף את החנות ברשת, ולהוריד את הדירוג שלה בעמוד הפייסבוק. מאות כבר סימנו את הציון הנמוך ביותר, במטרה להעביר מסר כי ההחלטה לא תעבור בשתיקה.

"אתם חנות אנטישמית", כתב להם אחד הגולשים. אחר הוסיף קריאה נוספת לקונים: "אל תלכו לשם בבקשה, זו חנות שפועלת נגד יהודים ונגד ישראל". אחרים הזכירו נקודות כואבות מההיסטוריה בין העם היהודי לגרמני, כולל חלקה של הרשת בתקופה שקדמה למלחמת העולם השניה.

ההנהלה הסבירה: מדובר ב-8 יינות שנלקחו לתיוג

מרגע פרסום הידיעה הציפו מאות את עמוד הפייסבוק של החנות הפופולרית, אליה מגיעים ישראלים רבים, בעיקר כדי לסעוד בקומת האוכל המפורסמת שלה. המטרה: לשכנע את מנהלי חנות הכלבו כי מדובר במהלך שגוי וכי עליהם לסגת ממנו.

בכלבו ניסו להסביר כי ההחלטה מתייחסת לשמונה יינות בלבד שנמכרים בחנות, שלא עומדים נכון לזמן זה בחובת התיוג החדשה. "לאחר שהם יתויגו נחזיר אותם למדפים", ציינו ברשת המצליחה. את הישראלים ברשת זה פחות הרשים.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.co.il

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני