סערה ברשת: "אנטישמים, נחרים אתכם בחזרה"

מתקפת הסברה - ברשת: ישראלים רבים זעמו על רשת הכלבו הגרמנית שהחליטה להסיר מוצרים שיוצרו בהתנחלויות. הם פעלו להורדת הדירוג של הרשת בפייסבוק וגם הזכירו נקודות כואבות מהעבר

סניף הכלבו בברלין, ארכיון (רויטרס)

הפרסום בעיתון הגרמני "דר שפיגל" על ההחלטה של הכלבו הגדול באירופה "קה-דה-ווה" (KA DE WE) בלב ברלין להסיר את המוצרים שיוצרו בהתנחלויות עד לסימונם גורר סערה ברשת, וגם למתקפת נגד מצד ישראלים רבים שנפגעו עמוקות מהמהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ישראלים ויהודים שגרים בגרמניה, יחד עם תומכי ישראל מרחבי העולם החלו לתקוף את החנות ברשת, ולהוריד את הדירוג שלה בעמוד הפייסבוק. מאות כבר סימנו את הציון הנמוך ביותר, במטרה להעביר מסר כי ההחלטה לא תעבור בשתיקה.

"אתם חנות אנטישמית", כתב להם אחד הגולשים. אחר הוסיף קריאה נוספת לקונים: "אל תלכו לשם בבקשה, זו חנות שפועלת נגד יהודים ונגד ישראל". אחרים הזכירו נקודות כואבות מההיסטוריה בין העם היהודי לגרמני, כולל חלקה של הרשת בתקופה שקדמה למלחמת העולם השניה.

מרגע פרסום הידיעה הציפו מאות את עמוד הפייסבוק של החנות הפופולארית, אליה מגיעים ישראלים רבים, בעיקר כדי לסעוד בקומת האוכל המפורסמת שלה. המטרה: לשכנע את מנהלי חנות הכלבו כי מדובר במהלך שגוי וכי עליהם לסגת ממנו.

בכלבו ניסו להסביר כי ההחלטה מתייחסת לשמונה יינות בלבד שנמכרים בחנות, שלא עומדים נכון לזמן זה בחובת התיוג החדשה. "לאחר שהם יתויגו נחזיר אותם למדפים", ציינו ברשת המצליחה. את הישראלים ברשת זה פחות הרשים.