המחבל מפריז: "אני רוצה לחזור לסוריה"

סאלח עבדל סאלם, המחבל השמיני מהפיגוע בפריז ומי שנחשב לאיש המבוקש בעולם, יצר קשר עם חבריו - בסקייפ. הוא סיפר להם כי הוא מסתתר בבריסל וביקש מהם עזרה כדי להימלט בחזרה לסוריה

סאלח עבדל סאלם, ארכיון (רויטרס)

סאלח עבדל סאלם, המחבל השמיני ממתקפת הטרור בפריז שהצליח להימלט לבריסל, יצר לאחרונה קשר עם שלושה מחבריו - כך חשף היום (שבת) אחיו מוחמד. לדבריו, הוא שוחח עמם ממקום מחבואו בבריסל שבבלגיה באמצעות הסקייפ, וסיפר להם כי הוא מנסה להימלט משטח המדינה לסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד עבדל סאלם (26) לקח חלק משמעותי במתקפת הטרור המשולבת שאירעה בשבוע שעבר בפריז וגבתה את חייהם של 130 בני אדם. מיד לאחר מכן הוא נמלט לעבר הגבול עם בלגיה, נבדק על ידי שוטרים מקומיים ותושאל, אך שוחרר לאחר זמן קצר מכיוון ששמו לא הופיע אז ברשימת החשודים.

צו המעצר למפגע (רויטרס)

"אני מאמין שהוא נמצא במרחק לא רב מכאן", סיפר אחיו מוחמד המתגורר בבלגיה, כאשר נשאל באשר לשיחת הטלפון שקיים עבדל סאלם עם חבריו. הוא קרא לאחיו, שמצוד בינלאומי מתקיים כעת אחריו, להסגיר עצמו לרשויות בהקדם האפשרי.

בשיחה עם רשת ABC האמריקנית סיפרו חבריו של המפגע, כי הוא התקשר אליהם ביום רביעי באמצעות תוכנת המסרים הפופולארית ואמר להם כי הוא מסתתר באזור העיר בריסל, אך מנסה נואשות לחבור לשטח שנמצא בשליטת ארגון המדינה האיסלאמית (דאע"ש) בסוריה.

לטענתם, עבדל סאלם סיפר להם כי הוא נמצא במלכוד - כשהרשויות בבלגיה וגם בצרפת מנהלות מצוד אחריו. מהצד השני גם פעילי דאע"ש הביעו אכזבה מכך שלא הצליח לפוצץ את מטען החבלה שהיה לגופו בזמן מתקפת הטרור בפריז. בשיחת הסקייפ הוא התעקש לטעון כי חלקו בפיגוע היה מינורי בלבד, אך גם חבריו מטילים ספק בכך.