אירן מציגה: "פשיטה" על הר הבית

באירן נפתח תרגיל צבאי רחב היקף המדמה השתלטות על הר הבית בישראל. לצורך "משחק המלחמה" נבנה דגם מגושם של כיפת הסלע, ואלפי לוחמים פשטו על המקום. גם בתקשורת הבינלאומית הבינו כי מדובר ב"הופעה" חסרת משמעות. "לא ברור איך תצליח אירן להתגבר על העליונות הטכנולוגית והצבאית של ישראל"

אלפי לוחמים של צבא משמרות המהפכה באירן עברו אתמול (שישי) אימון שונה מהרגיל - הם דימו השתלטות רחבת היקף על יעד אסטרטגי במזרח התיכון, לא אחר ממתחם הר הבית בירושלים. על פי הדיווחים בתקשורת האירנית, לא פחות מ-120 חטיבות השתתפו "בלחימה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלפי לוחמים בתרגיל האירני

לצורך "משחק המלחמה" שנערך מחוץ לעיר קום שבמרכז אירן, נבנה העתק לא מרשים במיוחד של כיפת הסלע. מלבד הלוחמים, גם מסוקים, מזל"טים ומטוסי קרב גויסו למבצע הצבאי. המטוסים "הפציצו" את העמדות הישראליות שהוקמו אף הן בזירת התרגיל.

"תקיפת" העמדות הישראליות

גם באירן מודעים למתיחות בהר הבית בתקופה האחרונה וניתן להעריך שההחלטה לקיים את התרגיל הצבאי דווקא עכשיו אינה מקרית. עם זאת, בכלי תקשורת מערביים הטילו ספק ביכולת של אירן לתקוף את ישראל וציינו כי מדובר בעיקר במופע ראווה חסר משמעות.

"נראה שהתרגיל הצבאי נועד בעיקר לשם ההופעה", ציינו בסוכנות הידיעות איי.פי. "המפקדים האירנים לא ציינו כיצד יוכלו לשלוח כוח צבאי גדול כל כך למדינה, הממוקמת במרחק של 1,600 קילומטרים, או להתגבר על העליונות הצבאית והטכנולוגית של הצבא הישראלי".