שמואל נרצח במאלי: "המומים וכואבים"

19 בני אדם נרצחו במתקפת הטרור בבית המלון במדינה האפריקנית, בהם גם איש החינוך הישראלי שמואל בן הלל מצור הדסה. הודעה נמסרה למשפחתו. "מקווים שכל הגורמים הרלוונטיים פועלים להביא אותו אלינו בהקדם"

שמואל בן הלל ז"ל (באדיבות המשפחה)

שמואל בן הלל (60) איש חינוך מצור הדסה, הוא הישראלי שנרצח במתקפת הטרור במאלי שבאפריקה - כך הותר היום לפרסום. הודעה נמסרה למשפחתו. במתקפת הטרור שביצעו קיצונים איסלאמיסטיים בבית המלון "רדיסון בלו" נרצחו 19 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בן הלל, ששהה במאלי כחלק מעבודתו, הותיר אחריו אישה, פלורי, ושלושה ילדים - אשר, אבי ונתנאל. "אנחנו המומים וכואבים. מקווים שכל הגורמים הרלוונטיים פועלים בכל האמצעים על מנת להביא אותו אלינו בהקדם", מסרו היום בני משפחתו.

מאלי, אתמול (רויטרס)

בן הלל שימש כמנכ"ל קבוצת טלוס, חברת ייעוץ המתמחה בפיתוח בינלאומי בתחום החינוך והחברה. כאיש חינוך בעל ותק של יותר מ-20 שנים בתחום הוא ייעץ גם לקהילות יהודיות ברחבי התפוצות ולממשלות זרות - כך גם פעל במאלי, שם מצא את מותו בפיגוע הדמים.

מתקפת הטרור התרחשה אתמול בשעות הבוקר כשקבוצה שמנתה 10 חמושים פרצה לבית המלון, פתחה באש לכל עבר ולקחה כ-170 בני אדם, מרביתם אזרחים זרים, כבני ערובה. במהלך השעות מורטות העצבים שוחררו מרביתם, עד לפריצת כוחות המשטרה למתחם.

על פי הדיווחים מהמדינה, אזרח ישראלי נוסף שהה במקום בזמן המתקפה, אך הוא הצליח להימלט מבית המלון בשלום. מי שהעביר את המידע על מותו של בן הלל למשפחתו היה גורם מקומי שבישר להם על שאירע.

על הפיגוע, שהתרחש שבוע ימים לאחר מתקפת הטרור בפריז, נטל אחריות ארגון אל מוראביטון, המסונף לאל-קעידה. במבצע החילוץ לקחו חלק לצד הכוחות המקומיים גם יחידות מיוחדות של צרפת ושל ארה"ב.