כך נראה ה"עוצר" ברחובות בריסל

הרשויות בבלגיה הודיעו לתושבי הבירה בריסל על איום טרוריסטי "חמור ומידי" וקראו לתושבים לא להתקהל ברחובות העיר. התושבים הממושמעים הותירו את העיר ריקה מאדם, וברחובות ניתן לראות בעיקר את אנשי כוחות הביטחון ורכביהם המשוריינים. "זה מראה די חריג", סיפרה ישראלית השוהה בעיר לחדשות 2 Online, "יש תחושה מתוחה"

העיר הגדולה ריקה מאדם: בריסל, עיר בירתה של בלגיה הנחשבת גם לעיר הגדולה ביותר במדינה, בכוננות שיא ל"איום חמור ומידי" - כך על פי הרשויות - ולפיכך, נקראו התושבים להימנע מהתקהלויות המוניות. מהתמונות ניתן לראות כי התושבים התייחסו לדרישה הזו ברצינות יתרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האווירה מתוחה ופחות אנשים מסתובבים היום ברחוב", סיפרה רינת אלקבץ, השוהה בבריסל, לחדשות 2 Online. "יש שוטרים ורכבי צבא כמעט בכל פינה ורואים צלפים על הגגות. כדי להיכנס לכיכר המרכזית צריך לעבור בידוק ביטחוני". בשעות הצהריים אף נסגרו כל החנויות במרכז העיר.

"אין ספק שיש תחושה מתוחה שהבלגים לא רגילים אליה", היא הוסיפה. "חברים בלגים סיפרו לנו שיש חשש שהמשטרה לא יכולה להשתלט על המצב לבדה ולכן הצבא נכנס לרחובות. זה מראה די חריג, משוריינים באתרים מרכזיים".

ואכן, על הכבישים לא ניתן לראות כמעט כלי רכב פרטיים, אולם רכבי צבא מופיעים לעיתים תכופות. אנשים נמנעים מלהסתובב ברחובות, בתי הקפה והמסעדות ריקות מאדם - והיחידים שבולטים בנוכחותם הם אנשי כוחות הביטחון המקומיים. גם הרכבת התחתית בעיר הושבתה עד להודעה חדשה.

"יש תחושה מתוחה". בריסל, הבוקר (אביגיל גוטליב)

"אני מפוחדת כמו כולם, אבל אני לא חושבת שצריך לפחד כל כך", אמרה סלומה, צעירה בת 22, תושבת בריסל המועסקת בבית קפה מקומי, שגם הוא - מטבע הדברים - כמעט ריק לחלוטין החל מהבוקר.

"כולם מפחדים". בריסל, הבוקר (אביגיל גוטליב)

"הכל התבטל", היא סיפרה. "הייתה אמורה להיות אתמול מסיבה גדולה עם כל הסטודנטים והיא בוטלה, משחקי הכדורגל בוטלו, הכל בוטל. אני לא חושבת שזה רעיון טוב. כולנו מפחדים, זה טבעי, אבל לא כדאי לנו להיכנס לפאניקה".