בין הנרצחים במאלי - אזרח ישראלי

יום לאחר מתקפת הטרור במלון במאלי, מתברר כי גם אזרח ישראלי מצא את מותו באירוע האכזרי. עפ"י הדיווחים שהגיעו ממאלי, אזרח ישראלי נוסף ששהה במקום, חולץ עם יתר בני הערובה שניצלו

אזרח ישראלי נרצח אתמול (שישי) במתקפת הטרור במאלי - כך מתברר הבוקר בעקבות דיווחים ממקום הפיגוע. האירוע התרחש בבירה באמאקו, כשקבוצה של 10 חמושים פרצה לבית המלון רדיסון בלו, פתחה באש לכל עבר ותפסה כ-170 בני ערובה. על פי עדויות מהשטח לפחות 27 בני אדם נרצחו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מי שהעביר את המידע על הישראלי שנרצח הוא גורם מקומי שהתקשר לבני משפחתו ובישר להם על כך שהאיש, העובד בפרויקטים בתחום החינוך, נרצח במתקפה. כיוון שלישראל אין נציגות במאלי, שגרירות גרמניה היא זו המרכזת את הטיפול במקרה והיא נמצאת בקשר מול משרד החוץ הישראלי.

במקביל, התקבל דיווח נוסף שלפיו אזרח ישראלי אחר ששהה במקום עם פרוץ המתקפה, הצליח להימלט מבית המלון וחולץ בשלום.

ארגון הטרור אל מוראביטון, המסונף לאל-קעידה, נטל על עצמו אחריות למתקפה בהודעה שפרסם בטוויטר. במבצע החילוץ לקחו חלק לצד הכוחות המקומיים גם יחידות מיוחדות של צרפת ושל ארצות הברית.

(Sky News)

הכוחות המיוחדים שפרצו לתוך בית המלון סרקו את המבנה קומה אחר קומה. עובדי בית המלון סיפרו שחברי חוליית הטרור צעקו "אללה אכבר" ברגעי התקיפה. הם אף ביקשו מהאורחים לצטט פסוקים מהקוראן ומי שעשה זאת שוחרר.

בזמן המתקפה שהו בבית המלון 12 אנשי צוות של חברת התעופה אייר פראנס ו-6 אנשי צוות של חברת התעופה טורקיש איירליינז, אך כולם הצליחו להימלט, כך על פי הדיווח, ללא פגע. המלון בו התבצעה התקיפה ממוקם במרכז העיר, סמוך למספר מבני ממשלה, ומרבית אורחיו הם אזרחים זרים.