שוחררו כל בני הערובה שהוחזקו בבית המלון במאלי

בתום מבצע חילוץ שנמשך שעות ארוכות וכלל גם כוחות מיוחדים מארצות הברית ומצרפת, שוחררו כל בני הערובה שהוחזקו במלון רדיסון בלו בבירה באמאקו. לפחות 27 בני אדם נרצחו בפיגוע לאחר ש-10 חמושים נכנסו למקום והחלו לירות לכל עבר. ארגון טרור המקושר לאל קעידה נטל אחריות לפיגוע

מתקפת הטרור במאלי: כשמונה שעות לאחר שקבוצה של 10 חמושים פרצה לבית המלון רדיסון בלו בבירה באמאקו, פתחה באש לכל עבר ותפסה כ-170 בני ערובה - הסתיים מבצע החילוץ במקום. גורם רשמי במדינה אמר הערב (שישי) כי לא נותרו עוד בני ערובה בתוך בית המלון, אך על פי עדויות במקום - לפחות 27 בני אדם נרצחו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארגון הטרור אל מוראביטון, המסונף לאל-קעידה, נטל על עצמו אחריות למתקפה בהודעה שפרסם בטוויטר. במבצע החילוץ לקחו חלק לצד הכוחות המקומיים גם יחידות מיוחדות של צרפת ושל ארצות הברית. בשלב זה טרם ידועה זהות מרבית ההרוגים, אך לפחות אחד מהם הוא אזרח בלגי.

(Sky News)

הכוחות המיוחדים שפרצו לתוך בית המלון סרקו את המבנה קומה אחר קומה. עובדי בית המלון סיפרו שחברי חוליית הטרור צעקו "אללה אכבר" ברגעי התקיפה. הם אף ביקשו מהאורחים לצטט פסוקים מהקוראן ומי שעשה זאת שוחרר.

בזמן המתקפה שהו בבית המלון 12 אנשי צוות של חברת התעופה אייר פראנס ו-6 אנשי צוות של חברת התעופה טורקיש איירליינז, אך כולם הצליחו להימלט, כך על פי הדיווח, ללא פגע. המלון בו התבצעה התקיפה ממוקם במרכז העיר, סמוך למספר מבני ממשלה, ומרבית אורחיו הם אזרחים זרים.  

כוחות מיוחדים בתוך בית המלון (Sky News)