"המוח" תועד במטרו בזמן המתקפה

עבד אל חמיד אבו-עוד, שתכנן ומימן את סדרת הפיגועים בפריז וחוסל בדירת מסתור, נקלט במצלמות אבטחה של הרכבת התחתית בעיר בזמן שאנשיו רצחו עשרות חפים מפשע. גורם במשטרת צרפת אמר כי הוא נראה בתחנת מטרו במזרח העיר. רה"מ ולס: המחבלים נכנסו לצרפת בחסות הפליטים מסוריה

נכנס לצרפת בחסות הפליטים מסוריה, אבו-עוד

אחרי שאתמול הודיעה צרפת רשמית כי ה"מוח" מאחורי מתקפת הטרור בפריז, עבד אל חמיד אבו-עוד, אכן חוסל בפשיטה בפרבר סאן דני, מדווחים היום (שישי) כלי תקשורת במדינה כי הוא נראה במצלמות אבטחה של הרכבת התחתית בזמן המתקפה בליל שישי שעבר. ראש הממשלה ולס אמר כי כמה ממבצעי הפיגועים ובראשם אבו-עוד ניצלו את משבר הפליטים הסורים כדי להיכנס לצרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם במשטרת צרפת אמר כי אבו-עוד תועד במצלמות של תחנת המטרו "קרואה דה שבו" במזרח הבירה וכן נראה בסמוך למכונית הסיאט השחורה ששימשה את המחבלים שתקפו את הברים והמסעדות והרגו עשרות.

הרשויות במדינה אומרות כי אבו-עוד הצליח להיכנס לאירופה מבלי שזוהה. שמו של הטרוריסט בן ה-28 נקשר לכמה מתקפות שתוכננו בצרפת בעבר ולגם לכאלה שתוכננו לזמן הקרוב.

בעבר הוא טען כי הצליח לעבור מסוריה לאירופה ובחזרה כמה פעמים כדי לתכנן ולהוציא לפעול פיגועים ונמלט בינואר האחרון במהלך פשיטה משטרתית בעיר בבלגיה. "אללה פגע ביכולת התצפית שלהם ואני יכולתי לעזוב למרות שסוכנויות מודיעין רבות רדפו אחרי", צוטט אבו-עוד במגזין "דאביק" של דאע"ש.