"המחבלים מפריז היו במעקב ארה"ב"

הכתובת היתה על הקיר? סוכנויות הידיעות ברחבי העולם מדווחות כי שמותיהם של ארבעה מחברי חוליית המפגעים שביצעה את שרשרת הפיגועים בפריז הופיעו ברשימות של גופי המודיעין בארצות הברית. במקביל, דאע"ש משחרר איום נוסף - הפעם נגד הבית הלבן

האם הכתובת היתה על הקיר? (רויטרס)

כשבוע לאחר מתקפת הטרור בפריז, כלי התקשורת ברחבי העולם דיווחו הלילה (שישי) כי ארבעה מחברי החוליה שביצעו את הפיגועים היו תחת עינם הפקוחה של גורמי הביון בארצות הברית. על פי הדיווחים, הארבעה הופיעו ברשימות המעקב של גופי המודיעין האמריקנים זמן מה לפני ביצוע הפיגועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארבעת המחבלים הופיעו ברשימות השחורות של סוכנויות הביון בארצות הברית. בנוסף דווח כי שמותיהם של הארבעה הופיעו ברשימת ה"לא מורשים" לעלות על טיסות לארצות הברית עצמה.

אתמול דווח כי מאמציה של צרפת נשאו פרי, וכי האיש שעמד מאחורי הפיגוע בבירת צרפת חוסל. התובע הכללי בצרפת, הודיע אתמול רשמית כי ה"מוח" של מתקפת הטרור, עבד אל חמיד אבו-עוד, אכן חוסל בפשיטה בפרבר סאן דני צפונית לפריז שהתרחשה מוקדם יותר השבוע. ההודעה נמסרה לאחר בדיקות מתקדמות בהן נמצאו שרידיו בדירה. על פי ההערכות, אבו-עוד פוצץ את עצמו בזירה - כפי שעשתה גם בת דודו כאשר ניסתה להרוג שוטרים.

תמונתה של בת דודו של אבו-עוד, חסנה אטבולסן, שנשאה על גופה חגורת נפץ התפרסמה ביום רביעי האחרון. מהחקירה עולה כי היא התפוצצה על השוטרים אך ככל הנראה איש לא נפגע מלבדה. אטבולסן נחשבת למחבלת המתאבדת הראשונה על אדמת אירופה. לפני מותה היא שימשה כמנהלת בחברת בנייה בשם "בקו" שנסגרה בשנת 2014.

דאע"ש מסמנים מטרה נוספת: הבית הלבן

במקביל לדיווחים על זהותם של המחבלים מפריז, ארגון המדינה האסלאמית שיגר הלילה איומים נוספים לכיוון וושינגטון. בסרטון תעמולה חדש שהועלה לרשת מאיימים אנשי דאע"ש בסוריה להוציא אל הפועל מתקפה על הבית הלבן. בסרטון שנפתח בדיווחים בצרפת אודות רצף הפיגועים בפריז, איימו אנשי הארגון: "התחלנו איתך צרפת, ונסיים עם הבית הלבן המזויף, שאותו נהפוך לשחור עם האש שלנו. אנו נפוצץ אותו כמו שפוצצו את פסלי האלילים השקריים בארץ הזו". 

דאע"ש מסמן מטרה חדשה: הבית הלבן (רויטרס)

הסרטון החדש הופץ כיממה לאחר שבדאע"ש טענו בסרטון אחר כי הם מתכוונים לבצע מתקפת טרור נוספת, הפעם בניו יורק. במסגרת סרטון האיומים, חולקו דברי שבר למבצעי הפיגועים בפריז, וכן הוצגה הכנתה של חגורת נפץ. בעקבות הסרטון, ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלסיו קרא לתושביו להמשיך בחייהם כרגיל, למרות האיומים ששוגרו גם לעירו.