פיגוע ירי בגוש עציון: שלושה נרצחו

מחבל חמוש בתת מקלע פתח באש לעבר מספר כלי רכב שעמדו בפקק בצומת אלון שבות. שני ישראלים ופלסטיני נרצחו, עוד 7 נפצעו. לאחר הירי המשיך המחבל בנסיעה, התנגש בכלי רכב נוסף ונלכד על ידי כוחות הביטחון‎

שני פיגועים, חמישה נרצחים: אחרי הפיגוע בתל אביב - שלושה נרצחו בפיגוע ירי בגוש עציון על-ידי שני מחבלים. ההרוגים: צעיר בן 25, ישראלי כבן 50 ופלסטיני כבן 40. שבעה בני אדם נוספים נפצעו קל. מחקירה ראשונית עולה כי אש נפתחה לעבר שתי מכוניות סמוך לאלון שבות. המחבל, תושב העיר יטא שבדרום הר חברון, השתמש בתת-מקלע מסוג "עוזי". הוא נוטרל. חלק מהנפגעים - אזרחי מדינה זרה. מצבם של שאר הפצועים הוגדר קל והם פונו לטיפול בבית החולים שערי צדק שבירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד עולה מהחקירה כי המחבל הגיע עם מכוניתו לצומת אלון שבות ופתח באש לעבר רכב ישראלי - והמשיך בנסיעה. כעבור כ-300 מטרים הוא הגיע לאזור מרכז הקניות במקום והתנגש ברכב. המחבל יצא מן המכונית וככל הנראה ירה ביושבי הרכב שבו התנגש.

כונן מד"א ד"ר מיכאל הרמן ופרמדיק מד"א ראם נעימי שהגיעו למקום סיפרו כי "סמוך למיניבוס ראינו מספר שני פצועים שוכבים, בהם צעיר כבן 18. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ולאחר ניסיונות החייאה נאצלנו לקבוע את מותו בשטח".

בעקבות הפיגועים בתל אביב ובגוש עציון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "מי שגינה את הפיגועים בצרפת צריך לגנות את הפיגועים בישראל - זה אותו טרור. מי שלא עושה זאת - מתנהל בצביעות ובעיוורון. אין חסינות למחבלים: אנחנו נסגור איתם חשבון, נגבה מחיר מהמשפחות שלהם, נהרוס את בתיהם ונשלול את תושבותם. הכלל שקבעתי: להרוס כל בית של מחבל ולכתר כל מקום שממנו יוצא הטרור".

רפי אבא-שאול, מתנדב מד"א וזק"א, סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online על שראו עיניו: "זה קרה ממש ליד היקב. לפתע שמענו צרורות של יריות. לא הבנו מה קרה וירדנו מהר למטה. ראינו שהגיע רכב במהירות והתנגש בעוד רכב תוך כדי שהוא מבצע ירי לעבר מכוניות".

משה סוויל, סגן ראש המועצה האזורית גוש עציון, אמר: "מדובר באירוע מתמשך של יריות וניסיון דריסה. זה יום לא פשוט. הפעלנו פה את צוותי הרווחה. אנחנו יכולים לשער שחברון הוא אזור שמלא בהסתה, מלא ברצון של אותם מחבלים לפגע ביהודים השכם וערב.

"הם לא מבדילים בין דם לדם ופשוט רוצים להרוג כל מי שיש לו קשר לעם היהודי. המחבל מתל אביב חיפש את המתפללים, פה בגוש עציון חיפשו לפגוע בחיים השוקקים, באזור מלא בעשייה".

שני נרצחים בתל אביב בפיגוע דקירה

מוקדם יותר היום סמוך לשעה 14:00 בצהריים, התרחש פיגוע דקירה בבניין פנורמה ברחוב בן צבי בתל אביב. מחקירת פרטי המקרה עולה כי המחבל, תושב הכפר דורא הסמוך לחברון הגיע כשהוא חמוש בסכין לחנות למכירת תשמישי קדושה המשמשת גם כבית כנסת.

הזירה בגוש עציון

זירת הפיגוע בתל אביב (זק"א מחוז תל אביב)

הנדקר השני פונה במצב קשה לבית החולים איכילוב שבעיר, אולם שם הידרדר מצבו והוא מת מפצעיו. אחר כך יצא המחבל דרך יציאת החירום ודקר אדם נוסף שעמד בדרכו. הצעיר פונה אף הוא לבית החולים, שם אושפז במצב בינוני. ‎