הבהלה נמשכת: איום לפצצה במטוס פולני, חשש ממתקפת פיגועים באיטליה

מתיחות גדולה ברחבי העולם בעקבות החשש לפיגועים. מטוס סחר של חברת "לוט" הפולנית שעשה את דרכו למצרים נאלץ לבצע נחיתת חירום בבורגס בעקבות איום על פצצה. במקביל, מחלקת המדינה האמריקנית הזהירה את אזרחיה מחשש מפיגועים ברומא ומילאנו

החשש מפיגועים ממשיך להפר את השגרה באירופה: טיסת סחר של חברת התעופה הפולנית "לוט" שעשתה את דרכה מוורשה לאתר תיירות במצרים נאלצה לבצע הבוקר (חמישי) נחיתת חירום בבולגריה, לאחר שאחד הנוסעים איים להפעיל פצצה על המטוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטוס ועליו 161 נוסעים, נחת בנמל התעופה בבורגס ולא הגיע ליעדו בעיר ע'רדקה הסמוכה לשארם א-שייח' בסיני. הנוסעים פונו מיד עם עצירת המטוס על הקרקע, והנוסע בן ה-64 שאיים לבצע את המעשה נלקח לחקירה.

צוותי המשטרה שבדקו את תכולת המטוס עם הגעתו לבורגס לא מצאו עליו חומרי נפץ וככל הנראה היה מדובר באיום סרק מצד הנוסע. בחקירתו הודה הנוסע כי סיפר לצוות על פצצה במטוס בשעה שהיה תחת השפעת אלכוהול.

דובר של חברת "לוט" ציין כי לא מדובר במטוס החברה משום שמדובר בטיסת סחר. עוד דווח כי קברניט המטוס קיבל את ההחלטה לנחות במהירות האפשרית בבורגס לאחר שנודע לו על האיום.

חשש מפיגועים באיטליה (רויטרס)

בתוך כך הבהלה מפני מתקפת טרור אפשרית על אדמת אירופה נמשכת. מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה הלילה אזהרה לאזרחיה השוהים באיטליה מפני פיגועים אפשריים במדינה. משרד החוץ האמריקני הזהיר מביקורים בכנסיית פטרוס הקדוש שברומא, קתדרלת מילאנו, בית האופרה לה סקאלה שבמילאנו ובכן במקומות ציבוריים כמו כנסיות, בתי כנסת, מסעדות, תיאטראות ובתי מלון.