דאע"ש: המטרה הבאה – התפוח הגדול

בסרטון תעמולה חדש שמפיץ ארגון המדינה האסלאמית הוא מאיים לבצע מתקפת טרור נוספת - הפעם במרכז העיר ניו יורק. בסרטון נראה מחבל מתאבד לובש חגורת נפץ ויוצא לטיימס סקוור. ראש העיר: "ניו יורק לא תחיה בפחד"

אחרי האיום לפגוע בוושינגטון, לונדון ורומא, פרסם הבוקר (חמישי) דאע"ש סרטון ובו איום לבצע מתקפת טרור נוספת, הפעם בניו יורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטון שהופץ באינטרנט נפתח בדברי שבח למבצעי הפיגועים בסוף השבוע האחרון בפריז. בהמשכו נראית הכנתה של חגורת נפץ ומחבל מתאבד היוצא למשימה ונפרד מבני משפחתו.

הסרטון מסתיים בהגעתו של המחבל המתאבד לכיכר טיימס במרכז העיר ניו יורק. לאחר מכן הופך המסך לשחור ונשמעים הדי הפיצוץ וזעקות אימה.

חגורת הנפץ מתוך הסרטון

ראש עיריית ניו יורק, ביל דה-בלאסיו, הגיב לאיומים מצד אנשי המדינה האסלאמית במסיבת עיתונאים בכיכר טיימס, ואמר כי תושבי התפוח הגדול לא יחיו בפחד.

"הטמעת פחד היא חלק מהמטרות של ארגוני הטרור", ציין דה-בלאסיו. "אבל ניו יורק לא חוששת. שוטרי העיר הם המקצועיים והטובים ביותר בארצות הברית. העיר לא תחיה בפחד".

בתוך כך, פרסמה הלילה מחלקת המדינה האמריקנית אזהרה לאזרחיה השוהים באיטליה מפני מתקפת טרור במדינה. משרד החוץ של ארה"ב הזהיר מעריכת ביקורים בכנסיית פטרוס הקדוש שברומא, קתדרלת מילאנו, בית האופרה לה סקאלה שבמילאנו ובמקומות כלליים כמו כנסיות, בתי כנסת, מסעדות, תיאטראות ובתי מלון.