תם המצור: לא ברור אם ה"מוח" נתפס

בתום כ-7 שעות של מצור על בניין בפריז שכללו חילופי אש והתפוצצות מחבלת מתאבדת עדכנו הרשויות על סיום הפעולה. התובע הצרפתי: "מידע הוביל לכך שמתכנן הפיגועים בבניין". עם זאת, זהות החשודים לא פורסמה

בתום כשבע שעות של מצור על דירה בצפון פריז, שכללו חילופי אש כבדים בין כוחות הביטחון לבין החשודים שהתבצרו, הודיעו בצהריים (רביעי) הרשויות בצרפת כי הפעולה הסתיימה. הפשיטה על דירת המסתור בפרבר סאן דני התבצעה בעקבות מידע על כך שבמקום נמצא עבד אל חמיד אבו-עוד, מתכנן מתקפת הטרור בפריז. עם זאת, בשלב זה עדיין לא ברור האם אכן נלכד או נפגע בפעולה, ואם בכלל היה במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מצלמות אבטחה, האזנה לשיחות טלפון ועדויות נוספות הובילו אותנו למסקנה שהמוח מאחורי מתקפת הטרור נמצא בבניין", עדכן התובע הראשי של פריז בתום הפעולה. "בעקבות המידע הגיעו למקום כוחות גדולים והמבצע החל בשעות הלילה המאוחרות".

אחד החשודים מובל מחוץ לבניין (רויטרס)

התובע עדכן כי במהלך המבצע נהרגו שניים מהחשודים ונעצרו 7 אחרים, אך הדגיש כי בשלב זה אינו יכול לעדכן על זהות החשודים. ההרוגים הם מחבלת שפוצצה את עצמה וחשוד נוסף שככל הנראה נפגע מאש צלפים. בין העצורים גם בעל הבית שבו התבצרו החשודים ואדם נוסף המקורב לו.

בפעולה הנרחבת והממושכת - שכללה כוחות משטרה, צבא ואנשי היחידה ללוחמה בטרור - נפצעו באורח קל 5 מאנשי כוחות הביטחון ונהרגה כלבה של הכוחות המיוחדים.

(רויטרס)

"גם בימים הקרובים נמשיך בפעולות למלחמה בטרור", אמר שר הפנים הצרפתי בתום הפשיטה. "הכוחות בשטח נתקלו באש כבדה שנורתה לעברם במשך שעות ארוכות ונאלצו להתמודד בתנאים שמעולם לא עמדו מולם בעבר".

גורם רשמי בבית הלבן אמר כי נשיא ארצות הברית ברק אובמה קיבל במהלך כל היום עדכונים שוטפים בנוגע למבצע בסאן דני. "מדובר בפעולה של הכוחות הצרפתיים, אך הנשיא ביקש לקבל את כל העדכונים בנושא", אמר.