פייסבוק חסמה צעירה בשם "דאע"ש"

מהנדסת מסן פרנסיסקו סולקה מהרשת החברתית רק משום ששמה זהה לשם ארגון הטרור הרצחני - איזיס. הצעירה פנתה להנהלת פייסבוק ואפילו צילמה את דרכונה, אך רק כעבור יממה החשבון נפתח מחדש: "הם חשבו שאני טרוריסטית"

מהנדסת מסן פרנסיסקו סולקה מהרשת החברתית הגדולה בעולם בגלל שהיא חולקת את שמה עם הכינוי המקובל לדאע"ש - איזיס (Isis). הצעירה האמריקנית, ששמה איזיס אנצ'אלי, פנתה להנהלת פייסבוק כדי להסיר את החסימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

גם לאחר שאנצ'אלי שלחה למטה פייסבוק צילום של דרכונה האמריקני, החסימה לא הוסרה. "גם הדרכון שלי לא מספיק לפייסבוק", צייצה אנצ'אלי לחבריה בטוויטר. "הם חושבים שאני טרוריסטית".

מלבד חסימת החשבון, גם ההתכתבויות בין איזיס לחבריה ברשת נמחקו. אחד מחבריה של הצעירה סיפר כי פייסבוק סימנה את הצ'אטים שנערכו בין השניים כ"דואר זבל".

פייסבוק התנצלה

כעבור יותר מ-24 הגיבו בפייסבוק לטענותיה של אנצ'אלי והתנצלו על המהלך. "תודה על שווידאת את זהותך", נכתב במייל שנשלח מהרשת החברתית. "הסרנו את החסימה ואנחנו מתנצלים על אי הנעימות".

חסימת החשבון על ידי פייסבוק מגיעה על רקע המאבק בארגון הטרור האכזרי גם ברשת, אך כפי הנראה גם חפים מפשע נפגעים בדרך. עם עליית דאע"ש לכותרות בשנים האחרונות, נשים רבות וצעירות דיווחו כי נפגעו בדרכים שונות רק בגלל שמן, הזהה לשמה של אלת הפוריות המצרית, אך גם לשמו של הארגון הרצחני.