עדויות מהרובע בפריז שהפך לשדה קרב: "רועדת בכל הגוף"

תושבי רובע סאן דני, שבו התנהלו חילופי האש בין כוחות הביטחון לחשודים בטרור, בהלם. "שכבנו על הרצפה כששמענו פיצוצים", סיפרה תושבת השכונה. "אז הגיעו השוטרים ואמרו לנו לצאת מהר". תושבת אחרת אמרה: "לא חשבתי שזה מה שיקרה בשכונה שלנו"

רובע סאן דני הפך מאז השעות הקטנות של הבוקר משכונה פריזאית שלווה לזירת קרב. כוחות הביטחון התפרסו ברחובות, סוגרים על בית מגורים, כשהם מנהלים קרב יריות עם חשודים בטרור שבשיאו פוצצה עצמה מחבלת מתאבדת. תושבי השכונה ועוברי אורח לא רגילים למראות כאלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"יש כאן מאות שוטרים", סיפרה דינה, תושבת השכונה. "הם אמרו לנו להישאר בבתים. לא חשבתי שזה מה שיקרה בשכונה שלנו. אני רועדת בכל הגוף". 

הדרמה ברובע משתקת את החיים בו. הרשויות בעיר הודיעו כי בתי הספר יישארו סגורים, וכי תנועת התחבורה הציבורית באזור הופסקה.  

"השוטרים היו עצבנים, ראיתי את זה בעיניים שלהם", סיפרה בפטיס מארי, עיתונאית צרפתית. "שמענו לפחות ארבעה פיצוצים, ואז שעה ארוכה של חילופי אש". במקביל, נשמעו ברובע לאורך דקות ארוכות קולות סירנות, וכלי רכב של כוחות הביטחון מילאו את המקום.

"לא ראיתי משהו כזה אף פעם", סיפרה תושבת הרובע, אישה הרה שהייתה בדירה סמוכה למוקד ההתרחשויות עם בנה ובעלה. "שכבנו על הרצפה כששמענו פיצוצים. אז הגיעו השוטרים ואמרו לנו לצאת מהר. לא לקחנו כלום, פשוט ברחנו משם הכי מהר שהצלחנו".