"פצצה וחטיפה": שתי טיסות "אייר פראנס" מארה"ב לפריז הוסטו

שעות לאחר פינוי האצטדיון בגרמניה, שני מטוסי "אייר פראנס" שיצאו מלוס אנג'לס ומוושינגטון לכיוון פריז נאלצו לבצע נחיתות חירום בארה"ב ובקנדה בשל איומים על פצצה וחטיפה. הנוסעים פונו, לא דווח על נפגעים

שתי טיסות הוסטו בשל "חשש ביטחוני" (רויטרס)

אירופה בבהלה: שתי טיסות של חברת התעופה הצרפתית "אייר פראנס" שיצאו מנמלי תעופה שונים בארה"ב לכיוון פריז, הוסטו ממסלולן עקב "איום ביטחוני". מנהל התעופה הפדרלי האמריקני הורה למטוסים לנחות בשטחה של ארה"ב ופתח בחקירת האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נוסעי טיסת "אייר פראנס" שיצאה מנמל התעופה LAX שבלוס אנג'לס לכיוון פריז מצאו את עצמם דווקא בסולט לייק סיטי שביוטה לאחר שלרשות התעופה הפדרלית בארה"ב הגיע איום על פצצה שהוטמנה במטוס. הנוסעים המבוהלים שפונו מהמטוס, דיווחו על עשרות שוטרים ואנשי ביטחון שחיכו להם כבר עם הנחיתה.

דקות לאחר מכן אירוע דומה התרחש בטיסה נוספת של חברת התעופה הצרפתית. מטוס שיצא מוושינגטון לכיוון פריז נאלץ לנחות בנמל התעופה "הליפקס" שבקנדה. בשני המקרים הנוסעים החלו להעלות לרשתות החברתיות דיווחים שונים ולא מאומתים על "איומים ביטחוניים". בטיסה שיצאה מלוס אנג'לס היו שדיווחו גם על ניסיונות חטיפה.

בעקבות הדיווחים החלו חוקרי ה-FBI לבדוק את מקור האיומים, שלפי שעה מתבררים כאיומי שווא. גורמים בתקשורת האמריקנית מצטטים גורמים בצוות החקירה שמעידים כי האיומים נלקחו ברצינות רבה, בעיקר עקב מתקפת הטרור בפריז והפלת המטוס הרוסי מעל שמי סיני.

האירועים החריגים בטיסות החברה הצרפתית הגיעו שעות ספורות אחרי שגם גרמניה נאחזה בבהלה. אצטדיון הכדורגל בעיר "האנובר" פונה דקות לפני שריקת הפתיחה במשחק הידיות בין נבחרות גרמניה והולנד וזאת בעקבות "איום ממשי" לבצע במקום פיגוע טרור.

המזחק הופסק בשל חשש לפיגוע (טוויטר)

כוחות הביטחון הגרמניים החלו בסריקת האזור ומצאו משאית שעוררה את חשד, אך לבסוף התברר כי היא לא מכילה חומרי נפץ. כמעט במקביל, התקבל דיווח על פינוי אולם המופעים TUI-ARENA שבעיר, וגם תחנת הרכבת המרכזית נסגרה בשל חפץ חשוד.