מחבל מפריז שלח סמס למחבלים האחרים לפני המתקפה: "אנחנו מוכנים"

חוקרי מתקפת הטרור הרצחנית בפריז בסוף השבוע האחרון גילו באחת הזירות טלפון סלולרי שהיה שייך לאחד מחברי חוליית המחבלים - ובו הודעת סמס שנשלחה זמן קצר בלבד לפני הפיגועים. "אנחנו מוכנים", נכתב בהודעה שנשלחה למחבלים האחרים. משטרת צרפת חשפה צילומים המתעדים מפגע תשיעי, אחריו נערכים חיפושים

מצוד אחר מפגע נוסף בבלגיה, היום (רויטרס)

"אנחנו מוכנים": אלו המילים שכתב אחד המחבלים מפריז לחבריו בהודעת סמס זמן קצר לפני ביצוע מתקפת הטרור בעיר - כך התגלה הערב (שלישי) לאחר שהמשטרה הצרפתית איתרה את המכשיר באחת הזירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי מודיעין בחקירה סיפרו לרשת CNN כי גילו את המכשיר הסלולרי ששימש את אחד המחבלים ובו נמצאה גם ההודעה המצמררת, שלמעשה אישרה ליתר חברי החוליה כי חבריהם מוכנים לצאת לדרך - ולהוציא לפועל את הטבח המתוכנן בתושבי העיר.

כעת תוכל המשטרה לחקור את הטלפון הסלולרי של אחד המחבלים, ולהוציא את השיחות וההודעות שנשלחו ממנו זמן קצר מאוד לפני שיצאה לדרכה מתקפת הטרור הרצחנית על פריז.

יושב ראש ועדת המודיעין של הסנאט האמריקני אף הוסיף כי על פי המידע שנאסף, חוליית המחבלים מפריז השתמשה במערכת תקשורת מוצפנת טרם ביצוע המתקפה עוד בזמן שהותם של המחבלים בסוריה, בבלגיה וגם בשטח צרפת.

המשטרה חשפה צילומים המתעדים מחבל תשיעי

עוד הערב חשפה משטרת צרפת כי בידיה צילומים של מפגע תשיעי שהיה חלק מחוליית המחבלים שביצעה את פיגועי הטרור בצרפת. גורמים רשמיים בצרפת אישרו היום כי הם עורכים חיפושים אחר המחבל הנוסף - תשיעי במספר - שהיה "מעורב ישירות" בפיגועים ושזהותו טרם פורסמה.

מוקדם יותר הואשמו בבלגיה חמזה אטו ומוחמד עמרי, שאספו את המחבל סלאח עבדל-סאלם בפריז אחרי המתקפה ולקחו אותו בחזרה למקום מושבו בפרבר הבלגי מולנבק ביום שבת בבוקר, כך אמר דובר התובע בבלגיה ארין ואן סיפט בריאיון לרשת NBC. אטו ועמרי נעצרו בעקבות עדות ראייה וקטעי וידאו שנמצאו שבהם נראית מכונית שכורה עם לוחיות זיהוי בלגיות.

מעצר חשוד בפריז, השבוע (טוויטר)

במקביל, דיווחה משטרת גרמניה כי עצרה חמישה בני אדם בחשד למעורבות בפיגועי הטרור בפריז בסוף השבוע האחרון. על פי הדיווח, לפחות לשלושה מבין העצורים אזרחות זרה. "לאחר המתקפה ביום שישי החל החיפוש אחר האנשים שעמדו מאחוריה ומשכו בחוטים חיפוש שהוביל אותנו לעיר אלסדורף הסמוכה לגבול עם בלגיה, שם נעצרו החשודים", אמר גורם במשטרת גרמניה.‎